Bieg po Nowe Życie 2018 za nami

Już po raz czwarty AWF Warszawa była partnerem największej w Polsce społecznej inicjatywy wsparcia transplantacji. Nasza drużyna reprezentowana przez wybitną szablistkę Małgorzatę Kozaczuk, dr Joannę Piotrowską (pracownika naukowo-dydaktycznego z Wydziału Turystyki i Rekreacji AWF Warszawa) oraz Pana Andrzeja (osobę, która 11 lat temu otrzymała nowe serce) wzięła udział w marszu nordic walking. 79 sztafet, w składach których były osoby po przeszczepach lub dawcy narządów pokazało, że po przeszczepach można wrócić do aktywnego trybu życia.

W Biegu po Nowe Życie nasza sztafeta przemaszerowała każdy kilometr na pełnej szybkości i z pełnym zaangażowaniem. Takie akcje pokazują jak można aktywnie i rodzinnie spędzić sobotnie popołudnie, ale przede wszystkim jak można dzięki mądrej woli i świadomości ludzi wygrać z chorobą i cieszyć się życiem. Wydarzenie wspierał także pływak Radek Kawęcki, zawodnik AZS-AWF Warszawa.

Już za rok meldujemy się w kolejnej edycji Biegu po Nowe Życie.

Fot. Joanna Piotrowska

data publikacji: 2018.09.17