AWF Warszawa współpracuje z Gminą Wyszków

Porozumienie w obszarze popularyzacji sportu, dbałości o zdrowie i kondycję fizyczną, wspólnych działań edukacyjnych, społecznych i promocyjnych podpisali 16 kwietnia JM Rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, prof. Andrzej Mastalerz i burmistrz Wyszkowa, Grzegorz Nowosielski.

W uroczystości podpisania porozumienia, która odbyła się 16 kwietnia br. w Zespole Szkół w Wyszkowie, udział wzięli przedstawiciele wyszkowskiego środowiska sportowego, młodzież, zawodnicy i trenerzy klubów sportowych, a także członkowie Związku Piłsudczyków z Wyszkowa. Akademię reprezentował JM Rektor prof. Andrzej Mastalerz i odpowiadająca za promocję uczelni Pani Ewa Bujalska.

W połowie grudnia ubiegłego roku Gmina Wyszków zwróciła się do Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie z propozycją nawiązana samorządowo - naukowej współpracy. Przedstawiciele Gminy Wyszków zaproponowali połączenie swoich samorządowych doświadczeń w zakresie wspierania i rozwoju sportu z wiedzą i doświadczeniem prestiżowej uczelni.

Dzięki porozumieniu Gmina Wyszków może jako samorząd jeszcze skuteczniej wspierać swój rodzimy sport, zaangażować się w działania związane z profilaktyką zdrowotną, promocją zdrowego stylu życia wśród mieszkańców, zaś Akademia będzie miała szansę przekonywać ich, że solidne wykształcenie to bezcenny kapitał, że warto też inwestować w realizację swoich marzeń i pasji, że sport to wspaniała przygoda i sposób na wychowanie.

Partnerzy porozumienia będą dążyć do wypracowania systemu szerokiej i stałej współpracy, obejmującej:
- popularyzację sportu, dbałości o kondycję, profilaktykę zdrowotną i prowadzenie różnorodnych form zajęć dla uczniów, szczególnie tych wybitnie uzdolnionych, umożliwiających rozwój pasji, talentów i zainteresowań,
- podnoszenie jakości nauczania, poprzez system doskonalenia nauczycieli, szkolenia i konsultacje, rozwój dydaktyki, doradztwa metodycznego,
- stałe unowocześnienie procesu kształcenia, realizowanie wspólnych przedsięwzięć edukacyjnych i sportowych,
- wspólne działania w zakresie upowszechniania i popularyzacji różnych dyscyplin sportowych wśród mieszkańców Gminy Wyszków,
- podnoszenie samorządowej kultury i świadomości politycznej i społecznej,
- wzajemną promocję walorów Gminy Wyszków oraz dorobku i oferty naukowej Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, wspólne przedsięwzięcia promocyjne.

Pierwszym wspólnym przedsięwzięciem gminy i uczelni będzie organizacja Wyszkowskiego Dnia Nauki, który odbędzie się 3 czerwca br. w Zespole Szkół w Rybnie.

data publikacji: 2015.04.17