AWF Warszawa po raz kolejny została partnerem Sportowej Akademii Veolii

Sportowa Akademia Veolii to innowacyjny program edukacyjny w polskim sporcie, adresowany do utalentowanej sportowo młodzieży w wieku 14-18 lat, którego celem jest wsparcie rozwoju ich kariery sportowej.

W czwartek, 7 grudnia br. na Stadionie Narodowym w Warszawie, 21 młodych, utalentowanych sportowców otrzymało powołania do kadry Sportowej Akademii Veolia. Jednocześnie, dotychczasowi uczestnicy podsumowali swoją roczną przygodę z programem. Uroczystą część gali poprzedził cykl warsztatów i spotkań z ekspertami ze świata sportu.

Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie objęła honorowym patronatem kolejną już 9. edycję Sportowej Akademii Veolii. W kapitule Akademii zasiada Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia dr hab. prof. AWF Michał Lenartowicz.

Tegoroczna gala, różniła się od poprzednich edycji. Zaproszeni goście wzięli udział w cyklu spotkań warsztatowych z ekspertami ze świata sportu, m.in. z trenerem siatkarskich mistrzów świata Stéphanem Antigą. Ciekawym pomysłem na zajęcia integracyjne była nauka gry na bębnach, którą dla kadry 9. edycji SAV poprowadził Marek Karpiński, trener piłkarek ręcznych znany w świecie sportu z sukcesów w zakresie budowania zespołu.

Po emocjach związanych z inspirującym dniem na Stadionie Narodowym wszyscy goście mieli okazję
w uroczysty sposób podsumować 8. oraz zainaugurować 9. edycję Sportowej Akademii Veolia. Kończący swoją przygodę z SAV beneficjenci odebrali dyplomy z rąk prezesa Grupy Veolia w Polsce  – Gérarda Bourland oraz podziękowali Kamili Lićwinko, która jako dotychczasowa ambasadorka programu wspierała sportowców w minionym roku. Kolejny rok należy do nowej grupy młodych, utalentowanych sportowców, którzy odebrali powołania do kadry od prezes Fundacji Veolia Polska – Jowity Mytnik Skały.

W tym roku, w trakcie rekrutacji przenalizowane zostały zgłoszenia od kolejnej grupy obiecujących zawodników w wieku 16-18 lat z województw mazowieckiego, łódzkiego, wielkopolskiego oraz powiatów chrzanowskiego i tarnogórskiego. O tym, kto ostatecznie znalazł się w kadrze SAV decydowały kapituły konkursowe.

W składzie kadry tegorocznej edycji Sportowej Akademii Veolia znaleźli się:

Z województwa mazowieckiego: Antoni Kałużyński, Milena Mazurek, Julia Słocka, Magdalena Sudak, Jakub Szmytke, Stanisław Włodarczyk.
Z województwa łódzkiego: Patryk Pawlaczyk, Paulina Petri, Karolina Piechota, Melania Wyka.
Z województwa wielkopolskiego: Natalia Benedykcińska, Piotr Goździewicz, Kacper Jastrzębski, Aleksandra Styś, Marek Woźniak.
Z powiatu chrzanowskiego: Dominika Kiszka, Amelia Pyzio, Wiktoria Szatan.
Z powiatu tarnogórskiego: Joanna Gaj, Martyna Nolewajka, Jakub Sikorski.

Szczegóły dotyczące programu SAV znajdują się na stronie www.sportowaakademiaveolii.pl oraz na www.facebook.com/SportowaAkademiaVeolii.

Życzymy wszystkim uczestnikom wielu sukcesów sportowych i udanej kariery.

Fot. Katarzyna Rainka

data publikacji: 2017.12.12