AWF Warszawa partnerem Sportowej Akademii Veolii

Sportowa Akademia Veolii to innowacyjny program edukacyjny w polskim sporcie, adresowany do utalentowanej sportowo młodzieży w wieku 14-18 lat, którego celem jest wsparcie rozwoju ich kariery sportowej.

Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie objęła honorowym patronatem VIII edycję Sportowej Akademii Veolii. W kapitule Akademii zasiada Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia AWF Warszawa dr hab. Michał Lenartowicz.

Dnia 4 listopada br. na PGE Narodowym odbyła się uroczysta inauguracja VIII edycji Sportowej Akademii Veolii, której bohaterami było 21 rekrutów wybranych do Akademii ze 170 zgłoszeń.

Wśród beneficjentów VIII edycji SAV są reprezentanci różnych dyscyplin olimpijskich indywidualnych. Rodzina Sportowej Akademii Veolii powiększyła się o: czworo pływaków, troje kajakarzy, trzy lekkoatletki, dwoje karateków, dwoje kolarzy (kolarstwo szosowo-torowe i kolarstwo górskie), a także pojedynczych reprezentantów następujących dyscyplin: judo, taekwondo, szermierka, łucznictewo, wioślarstwo, żeglarstwo oraz tenis stołowy. Nazwiska wszystkich nowo wybranych beneficjentów znajdują się tutaj.

Życzymy wszystkim uczestnikom wielu sukcesów sportowych i udanej kariery.

Więcej informacji o Sportowej Akademii Veolii znajduje się tutaj

data publikacji: 2016.11.04