AWF Warszawa na Gali Sportu Akademickiego

W czwartek 21 października br. w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbyła się Gala Sportu Akademickiego. To wyjątkowe wydarzenie podsumowujące sukcesy sportowe i organizacyjne Akademickiego Związku Sportowego w roku akademickim 2020/2021.

W klasyfikacji medalowej Akademickich Mistrzostw Polski nasza Uczelnia zajęła trzecie miejsce. Zdobyliśmy łącznie 24 medale: 10 złotych, 7 srebrnych i 7 brązowych.

Przed nami na podium trafiły Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Gratulujemy i obiecujemy, że w przyszłym roku będziemy mocniejsi.

Nagrodę dla naszej Alma Mater podczas Gali Sportu Akademickiego odebrali: JM prof. Bartosz Molik Rektor AWF Warszawa, Maciej Hartfil - Kanclerz AWF Warszawa i Dyrektor Klubu Sportowego AZS-AWF Warszawa Michał Obukowicz.

Gala Sportu Akademickiego była również okazją do uroczystej inauguracji obchodów 100-lecia Akademickiego Związku Sportowego w Gdańsku, których częścią była Ogólnopolska konferencja naukowa „Akademicka dojrzałość podstawą sukcesów Sportowców AZS”. Naszą Uczelnię reprezentowali pracownicy z Wydziału Wychowania Fizycznego: prof. dr hab. Henryk Sozański z Katedry Teorii Sportu, Sportów Wodnych i Zimowych oraz dr Inga Maruszyńska z Katedry Zarządzania, Organizacji i Ekonomii. Temat wykładu: „Sport akademicki w procesie kształtowania polskiej myśli szkoleniowej”.

data publikacji: 2021.10.25