AWF Warszawa czwarta w rankingu „Perspektyw” 2023

W opublikowanym rankingu „Perspektyw” nasza Alma Mater uplasowała się na czwartym miejscu wśród wszystkich polskich AWF-ów. Czwarte miejsce mobilizuje do zintensyfikowanego działania wiodącego do zajęcia wyższego miejsca w rankingowych tabelach w przyszłym roku.

Jeśli chodzi o kierunki studiów, to na rekordowym miejscu uplasowała się fizjoterapia, która z 3 pozycji wskoczyła na 2 miejsce (na 29 szkół) oraz turystyka i rekreacja z 7 miejsca trafiła na 2 (na 27 szkół). Kierunek Wychowanie Fizyczne utrzymał bardzo wysoką 3 pozycję (wśród 15 uczelni), a Pielęgniarstwo 20 miejsce.

Ranking Uczelni Akademickich obejmuje uczelnie akademickie (publiczne oraz niepubliczne), które posiadają co najmniej jedno uprawnienie do nadawania stopnia doktora oraz posiadają minimum 200 studentów studiów stacjonarnych. W rankingu uwzględniono uczelnie, które miały minimum dwa roczniki absolwentów.

W rankingu brane są pod uwagę takie aspekty jak m.in.: prestiż, absolwenci na rynku pracy, potencjał akademicki, potencjał dydaktyczny, potencjał naukowy, umiędzynarodowienie i kryteria dodatkowe.

Ranking Szkół Wyższych „Perspektyw” prowadzony jest od 2000 roku i ma na celu wsparcie kandydatów na studia w wyborze najlepszej i najbardziej optymalnej uczelni. Stanowi on również źródło informacji dla uczelni, czy przyjęła ona właściwą strategię rozwoju, co przekłada się na utrzymywaną w dłuższej perspektywie czasu wysoką pozycję w rankingu.

Ranking Szkół Wyższych „Perspektywy” to cztery rankingi, wzajemnie się uzupełniające:

• Ranking Uczelni Akademickich obejmujący wszystkie (z wyjątkiem artystycznych) szkoły wyższe w kraju, posiadające co najmniej uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora;
  • Ranking Uczelni Niepublicznych obejmujący uczelnie kształcące na poziomie co najmniej magisterskim;
  • Ranking Publicznych Uczelni Zawodowych.
  • Ranking Kierunków Studiów, obejmujący w tym roku aż 73 główne kierunki lub grupy kierunków.

data publikacji: 2023.06.30