Apel Muzeum Powstania Warszawskiego

Szanowny Panie Profesorze,

Archiwum Historii Mówionej działające w ramach Muzeum Powstania Warszawskiego, obok relacji świadków Powstania Warszawskiego, utrwala wspomnienia mieszkańców powojennej Warszawy.
Naszym celem jest zebranie i zachowanie nagrań osób, które były świadkami i uczestnikami odbudowy stolicy.

Zależy nam na dotarciu do świadków, których relacje ukażą proces odbudowy miasta w wymiarze urbanistycznym, społecznym i kulturowym. Ludzi mających bezpośredni wpływ na codzienne funkcjonowanie stolicy. Zebrane wspomnienia zbudują całościowy wizerunek miasta, będą świadectwem powojennej historii Warszawy.

Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w dotarciu do kadry profesorskiej, studentów oraz wszystkich tych osób, które związane były z odbudową struktur Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Chcielibyśmy aby zebrane relacje ukazały proces odradzania się Uczelni w powojennej rzeczywistości naszej stolicy.

Osobą prowadzącą projekt jest Pani Marta Raźniak.

Proszę o bezpośredni kontakt pod nr tel. (22) 539 79 67 lub e-mailowo: mrazniak@1944.pl

Z wyrazami szacunku,
Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego