Relacja z uroczystej inauguracji roku akademickiego 2017/2018

W poniedziałek 25 września br. Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie rozpoczęła nowy rok akademicki 2017/2018.

„Nasza Uczelnia ma dziś silną pozycję w kraju. Jest dobrą, renomowaną Akademią, której wysoką pozycję na rynku edukacyjnym potwierdzają: rosnąca liczba kandydatów na studentów oraz czołowe miejsca w rankingach szkół wyższych. Dzisiejszym celem Uczelni jest kształcenie wysokiej klasy specjalistów, pracujących z ludźmi na wszystkich etapach ich życia. Naszych studentów w najlepszy możliwy sposób przygotowujemy do pracy z dziećmi, dorosłymi i osobami starszymi, do pracy ze sportowcami na wszystkich szczeblach zaawansowania oraz z osobami z niepełnosprawnością” – powiedział Rektor prof. Andrzej Mastalerz otwierając nowy rok akademicki.

W uroczystości udział wzięli rektorzy i delegaci szkół wyższych, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, parlamentarzyści, duchowni, reprezentanci środowiska sportowego, przedstawiciele biznesu oraz licznie zgromadzeni studenci pierwszego roku. Uroczyste ślubowanie złożyli wybrani studenci pierwszego roku, którzy zostali przyjęci na studia w AWF Warszawa z najlepszymi wynikami w procesie rekrutacji.

Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia, dr hab. prof. AWF Michał Lenartowicz odczytał list gratulacyjny od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz przedstawił instytucje, które przesłały listy gratulacyjne dla naszej Akademii. Dyrektor Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Pan Mirosław Krusiewicz odczytał list gratulacyjny od Marszałka Adama Struzika.

Podczas Inauguracji JM Rektor wręczył Medale Zygmunta Gilewicza tegorocznym absolwentom studiów drugiego stopnia, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce. Medale otrzymali:
- mgr Karol Lann vel Lace z Wydziału Rehabilitacji
- mgr Joanna Szpura z Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu
- mgr Diana Bulicz z Wydziału Turystyki i Zdrowia

Zgodnie z tradycją naszej Uczelni w uroczystej inauguracji udział wzięli absolwenci z Rocznika, który świętuje jubileusz 50-lecia rozpoczęcia studiów w AWF Warszawa. Z przesłaniem do studentów wystąpili przedstawiciele absolwentów rocznika 1967 – 1971 Alicja Wątrobińska i Jan Wiederek.

Tegoroczny wykład inauguracyjny pt. "AWF Warszawa wczoraj i dziś – refleksje absolwenta i pracownika” wygłosił Andrzej Strejlau, absolwent AWF Warszawa, trener piłkarski, były selekcjoner reprezentacji, komentator sportowy.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

data publikacji: 2017.09.27