8. Nocny Kusy za nami

W środę 21 czerwca, dokładnie w 83. rocznicę tragicznej śmierci legendarnego „Kusego”, Absolwenta naszej Alma Mater, wystartował bieg w hołdzie mistrzowi olimpijskiemu z Los Angeles. Od Jego złota na 10 000 metrów minęło w tym roku 91 lat. Tradycyjnie uczestnicy wystartowali o godzinie 21:06, co nawiązywało do daty rozstrzelania Janusza Kusocińskiego w Palmirach.

Startujących, w imieniu organizatorów, przywitali: JM Rektor prof. Bartosz Molik, dr hab. prof. AWF Jolanta Żyśko, Prorektor ds. Promocji i Rozwoju Uczelni, Rafał Jachimiak z Zarządu AZS Warszawa, Grzegorz Pietruczuk Burmistrz Dzielnicy Bielany oraz Tomasz Rejent - Prezes Fundacji Razem. Po odprawie sygnał do startu dała prof. Jolanta Żyśko.

Łącznie w biegu wystartowała rekordowa liczba 127 sztafet, co dało łącznie 508 osób. Wszystkie drużyny dały z siebie wszystko, lecz najszybsze były: Żórawski Team - sztafeta męska, ARW GIRLS SQUAD - sztafeta kobieca, PAWKO RUNNER TEAM - MIX - sztafeta mieszana.

Sportowym emocjom i wspaniałej zabawie nie przeszkodziła mokra nawierzchnia spowodowana deszczem. Również w tym roku nikomu nie udało się pobić czasu Janusza Kusocińskiego, który dał mu złoto w 1932 roku (30:11,4). Sportowy kunszt Kusego i Jego mistrzostwo, nadal są trudne do osiągnięcia.

Wielkie brawa i gratulacje!

Pięknie dziękujemy wszystkim uczestnikom za ten fantastyczny, wspólny czas i do zobaczenia na starcie za rok – 21.06.2024 r. o godz. 21.06!

Fot. Marcin Klimcza/Kamil Rojek

data publikacji: 2023.06.23