7. NOCNY KUSY ZA NAMI

Wczoraj na stadionie LA AWF Warszawa miało miejsce kolejne, wyjątkowe wydarzenie biegowe o szczególnej symbolice - 7. Nocny Bieg Sztafetowy Janusza Kusocińskiego.

We wtorek 21 czerwca, dokładnie w 82. rocznicę tragicznej śmierci legendarnego „Kusego”, Absolwenta naszej Alma Mater, wystartował bieg w hołdzie mistrzowi olimpijskiemu z Los Angeles. Od Jego złota na 10 000 metrów mija w tym roku 90 lat i właśnie ten jubileusz upamiętniał wyjątkowy medal. Tradycyjnie uczestnicy wystartowali o godzinie 21:06, co nawiązywało do daty rozstrzelania Janusza Kusocińskiego w Palmirach.

Startujących, w imieniu organizatorów, przywitali: prof. Jolanta Żyśko, Prorektor ds. Promocji i Rozwoju Uczelni oraz Dariusz Piekut z Zarządu AZS Warszawa. Po odprawie, którą poprowadził współorganizator i uczestnik biegu Rafał Jachimiak (również z Zarządu AZS Warszawa), sygnał do startu dała prof. Jolanta Żyśko.

Łącznie w biegu wystartowały 324 osoby i wszyscy dali z siebie wszystko, ale pierwsze miejsce na podium, zarówno wśród sztafet żeńskich, jak i męskich, zajęły ekipy - Żórawski Team. Na uwagę zasługuje fakt, że w zwycięskiej sztafecie znalazł się Michał Biernacki – nasz student kierunku wychowanie fizyczne.

Sportowym emocjom i wspaniałej zabawie towarzyszyła piękna, komfortowa dla startujących, pogoda. Jednak mimo sprzyjających warunków, tym razem nikomu nie udało się pobić czasu Janusza Kusocińskiego dającego mu złoto w 1932 roku (30:11,4). Sportowy kunszt Kusego i Jego mistrzostwo, nadal są trudne do osiągnięcia.

Wśród 81 sztafet było klika mocno związanych z naszą Uczelnią:

• AKADEMICKA - Jakub Adamczyk (Dziekan Wydziału WF), Anna Kopiczko, Dariusz Boguszewski, Katarzyna Witek
  • AWF - SIŁA KREW - Piotr Maj, Dorota Kamień, Marcelina Drozdek, Darek Nowicki
  • GAZELE Z AWF - Klaudia Komuda, Anna Kędzierska, Aleksandra Krukowska, Anna Kadłubowska
  • GIRL POWER - Agata Skoworodko, Natalia Morgulec-Adamowicz (Dziekan Wydziału Rehabilitacji), Magdalena Fliśnik, Katarzyna Minasowicz
  • SŁOŃ B - Andrzej Mastalerz (Rektor AWF Warszawa dwóch kadencji w latach 2012-2020), Rafał Miastowski (burmistrz Dzielnicy Mokotów), Zuzanna Gładysz, Andrzej Skonieczny
  • ZNAJOMI KANCLERZA - Grzegorz Mądrzak, Liliana Hartfil, Michalina Mądrzak, Michał Obukowicz (nasz absolwent, wiceprezes KS AZS AWF Warszawa)
  • Na szczególne uznanie zasługuje sztafeta „ANI WIDU, ANI SŁYCHU” złożona z osób słabowidzących i głuchych – znakomitych sportowców (Julia Chmielewska, Aneta Górska i Damian Bieniak), której kapitanem była dr Inga Maruszyńska, Pełnomocnik Rektora ds. osób z niepełnosprawnością.

Wielkie brawa i gratulacje!

Pięknie dziękujemy wszystkim uczestnikom za ten fantastyczny, wspólny czas i do zobaczenia na starcie za rok – 21.06.2023 r. o godz. 21.06!

Fot. Marcin Klimczak

Fotorelacja (fb)