58. VARSOVIADA - Igrzyska Studentów Pierwszego Roku

Wieloletnią tradycją w Warszawie jest impreza sportowa przeznaczona dla studentów, którzy po raz pierwszy są na pierwszym roku studiów – Varsoviada. W tym roku odbędzie się 58. edycja tej kultowej imprezy organizowanej przez AZS Warszawa, a rozgrywanej niemal w całości na obiektach sportowych naszej Alma Mater. Możecie stać się częścią tego wydarzenia i z dumą reprezentować AWF Warszawa podczas zmagań sportowych.

W już nie tak kameralnej atmosferze jak przed rokiem, ale wciąż zachowując zasady bezpieczeństwa, młodzież akademicka rywalizować będzie w konkurencjach drużynowych i indywidualnych. Po krótkiej przerwie znów rozegrany zostanie bieg przełajowy, a w programie znajdzie się też ergometr wioślarski, pływanie, tenis stołowy, oraz koszykówka mężczyzn, koszykówka 3×3 kobiet, siatkówka i futsal.

Wrócili studenci na uczelnie i wrócił entuzjazm. Wydaje mi się, że wszyscy są spragnieni rywalizacji sportowej dlatego bardzo bym chciał, żeby znów wystartowało około 800 uczestników. W zeszłym roku z powodu obostrzeń nie udało się zorganizować biegów przełajowych i w tym roku chcemy z tego zrobić większe wydarzenie. Zwłaszcza, że 11 listopada nie będzie głównego Biegu Niepodległości organizowanego przez Aktywną Warszawę – wyjaśnia wiceprezes AZS Warszawa.

Varsoviada odbywa się nieprzerwanie od 1964 roku. Początkowo zawody rozgrywane były na stadionie Politechniki Warszawskiej, ale od lat goszczą na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego. Stałym punktem Igrzysk Studentów Pierwszego Roku jest złożenie kwiatów pod pomnikiem patrona i założyciela AWF – marszałka Józefa Piłsudskiego. Okazja jest uroczysta, bo wydarzenie odbywa się 11 listopada w przypadającą wtedy 103. rocznicę Odzyskania Niepodległości.

Zgłoszenia do konkurencji drużynowych trwają do 28 października. Rejestracje do dyscyplin indywidualnych będą przyjmowane w dniu zawodów. Zawody zwieńczy tzw. „Trójbój Rektorski”, który jest okazją do bliższego poznania władz uczelni.

Organizatorem wydarzenia jest AZS Warszawa. Partnerami imprezy jest Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, m. st. Warszawa, AWF Warszawa, Uniwersytet Warszawski.

Dołącz do wydarzenia na fb

data publikacji: 2021.10.26