51. Varsoviada - Igrzyska Studentów Pierwszego Roku

Zawody odbędą się w dniach 10-11 listopada na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, ul. Marymoncka 34.

Impreza jest kierowana do studentów pierwszego roku, a można wziąć w niej udział jeden raz w życiu – po raz pierwszy będąc studentem pierwszego roku. W ubiegłym roku wystartowało w niej blisko 1500 osób z prawie wszystkich warszawskich uczelni. Uczestnicy będą rywalizować w dyscyplinach indywidualnych: biegach przełajowych, ergometrze wioślarskim, pływaniu, tenisie stołowym i dyscyplinach drużynowych: koszykówce, piłce nożnej, piłce siatkowej. Tradycją VARSOVIADY jest również specjalna konkurencja jaką jest Trójbój Rektorski, w którym biorą udział rektorzy warszawskich uczelni.

Poza zmaganiami sportowymi Varsovaida to także uroczystości pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego upamiętniające Dzień Niepodległości.

Varsoviada to także eliminacje do Ogólnopolskiego Finału Igrzysk Studentów Pierwszego Roku, którego piąta edycja odbędzie się w tym roku także w Warszawie (28-30 listopada). Wezmą w niej udział najlepsze zespoły rywalizujące w dyscyplinach drużynowych oraz czołówka zawodników z dyscyplin indywidualnych.

Ponadto startem w biegach przełajowych symbolicznie zostanie zainaugurowany sezon Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza. Bieg będzie miał otwartą formułę, dlatego też organizatorzy zapraszają każdego, kto chciałby spróbować swoich sił w przełajach.

Dla każdego uczestnika organizatorzy przewidzieli pamiątkową koszulkę i wodę, tak aby nikt nie był spragniony niczego oprócz pozytywnych sportowych emocji.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.varsoviada.azs.waw.pl

Materiały: terminarz, plakat, plan AWF - do pobrania.

Zapraszamy na stronę na FB.

Wydarzenie wspierają: Miasto Stołeczne Warszawa, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz PGNiG Termika.

Serdecznie zapraszamy!

data publikacji: 2014.11.14