12. edycja Stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II

Zapraszamy do składania wniosków na rok akademicki 2016/2017.

W ramach prowadzonego od ponad 10 lat największego samorządowego Programu Stypendialnego w Polsce, Warszawa wsparła już kilka tysięcy uczniów i studentów uczących się w stolicy. W roku szkolnym i akademickim 2016/2017 młode talenty, które w odpowiednim czasie poprawnie złożą wniosek, mają szansę uzyskać stypendium w wysokości od 200 do 1500 zł miesięcznie.

Każdego roku przyznawanych jest blisko 600 stypendiów uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz studentom uczącym się w Warszawie. O udział w Programie Stypendialnym mogą się ubiegać ci, którzy dobrze się uczą, osiągają sukcesy naukowe, sportowe, artystyczne albo angażują się w działania społeczne, a dochód netto na jednego członka rodziny nie przekracza 1100 zł miesięcznie.

Termin składania wniosków dla uczniów mija 31 lipca, a dla studentów – 30 września 2016 r.

Kandydat, który chce ubiegać się o stypendium, musi najpierw wypełnić elektroniczny wniosek dostępny na stronie formularze.centrumjp2.pl, a następnie złożyć go wraz z wymaganymi załącznikami w siedzibie Centrum Myśli Jana Pawła II – operatora Stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.

Szczegółowe informacje: www.centrumjp2.pl/stypendia

data publikacji: 2016.06.03