Wydział Rehabilitacji AWF w Warszawie powstał jako pierwszy w Polsce  w 1984 r.

Pierwszym dziekanem został wybitny ortopeda i specjalista rehabilitacji, ekspert WHO prof. Andrzej Seyfried. Obecnie funkcję Dziekanki sprawuje dr hab. Natalia Morgulec-Adamowicz prof. AWF.

Wydział Rehabilitacji AWF Warszawa należy do najlepszych ośrodków akademickich kształcących fizjoterapeutów. Wyjątkowość kształcenia oparta jest przede wszystkim na wykorzystaniu ruchu w procesie terapii, usprawniana jak i rekreacji terapeutycznej, adaptowanej aktywności fizycznej i sporcie niepełnosprawnych. Dodając do tego psychospołeczne aspekty rehabilitacji, bioetyki i jakże ważną dla osób niepełnosprawnych rehabilitację seksualną kreujemy nowoczesny wizerunek absolwenta. Specyfika takiego przygotowania przyszłych fizjoterapeutów jest wyjątkowa wśród wszystkich szkół fizjoterapii w Polsce. W ten sposób Wydział Rehabilitacji jest kontynuatorem twórców polskiej szkoły rehabilitacji, Wiktora Degi i Mariana Weissa.

Wysoki poziom kształcenia zawdzięczamy posiadaniu wysokiej klasy specjalistów, współpracy z czołowymi placówkami szpitalnymi i oddziałami rehabilitacji, a także z klubami sportowymi w zakresie praktyk z fizjoterapii w sporcie.

W roku akademickim 2011/2012 r. na Wydziale rozpoczęto kształcenie pierwszych studentów na kierunku pielęgniarstwo pod hasłem „Pielęgniarstwo AWF-Medicover. Europejski Standard Zawodu" we współpracy z sektorem niepublicznym - Medicover sp. z.o.o. Współpraca w tym zakresie obejmuje także działalność naukowo-badawczą.

Wydział Rehabilitacji należy do silnych ośrodków naukowych, w którym realizowana jest działalność badawcza, czego wyrazem jest udział pracowników w realizacji grantów naukowych i publikacje w wysoko punktowanych czasopismach oraz współpraca międzynarodowa przy realizacji projektów naukowych.