Wprowadzenie do koszykówki na wózkach

W dniu 15 maja br. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 133 w Warszawie uczestniczyli w prezentacji nt. przepisów, klasyfikacji i zasad koszykówki na wózkach, rozwiązywali zagadki matematyczno-klasyfikacyjne. Następnie  poznali poprzez gry i zabawy tajniki jazdy na wózku oraz podstawowe elementy techniki gry w KnW. Przez godzinę, pod czujnym okiem dr Anny Ogonowskiej-Słodownik i dr hab. prof. AWF Natalii Morgulec-Adamowicz, w formie zabawy studenci upowszechniali KnW i kształtowali postawy trzecioklasistów wobec aktywnego stylu życia osób niepełnosprawnych.

Zajęcia odbyły się dzięki zaangażowaniu wolontariuszy – studentów I roku fizjoterapii: Gabrieli Biernackiej, Victorii Coste, Ewelinie Grzelak, Weronice Jagodzińskiej, Hubertowi Wilewskiemu i Michalinie Garbackiej, którzy mogli sprawdzić swoje umiejętności prowadzenia zajęć.

Fot. Katarzyna Minasowicz

data publikacji: 2017.05.17