Prof. Martin Block, USA – wykład otwarty

Martin Block jest profesorem w Zakładzie Kinezjologii na Uniwersytecie w Virginii, prezydentem IFAPA (International Federation for Adapted Physical Activity). Prowadzi badania nad włączaniem dzieci niepełnosprawnych do powszechnego wychowania fizycznego. Jest wieloletnim konsultantem Special Olympics International, głównym autorem Programu Aktywności Motorycznej (Motor Activity Training Programe) dla osób z głęboką  niepełnosprawnością. Jest autorem kilku już wydań niezwykle cenionego podręcznika: A Teacher’s Guide to Including Students with Disabilities in General Physical Education.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 7 czerwca br. o godz. 13.00 w sali wykładowej nr 4 na Wydziale Rehabilitacji AWF Warszawa. Tematem będzie: Preparing youth sports coaches and regular physical education teachers to work with children with intellectual disabilities.

Jest to rzadka okazja spotkania z naukowcem, nauczycielem, praktykiem w obszarze WF specjalnego i adaptowanego WF. Zaproszenie jest kierowane przede wszystkim do studentów kierunków studiów, w których adaptacja aktywności fizycznej dla osób ze specjalnymi potrzebami, w tym niepełnosprawnych jest podstawą ich codziennego funkcjonowania.

Będzie to wyjątkowa okazja spotkania z niezwykłym człowiekiem.

Serdecznie zapraszamy.

data publikacji: 2018.05.28