Praktyki studentów terapii zajęciowej w Medi-System

Studenci AWF odbędą praktyki w MEDI-system

Od 13 marca br. studenci terapii zajęciowej warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego rozpoczną praktyki studenckie w ośrodkach MEDI-system. Każdy student ma do zrealizowania 50 godzin lekcyjnych praktyk, w wymiarze do 7 godzin dziennie.

„Nasze wieloletnie doświadczenie w branży opieki długoterminowej pokazuje, że terapia zajęciowa jest bardzo ważnym, a wręcz niezbędnym, elementem opieki nad seniorem i leczenia osób starszych. Zajęcia aktywizujące i usprawniające, organizowane w naszych domach opieki przez terapeutów zajęciowych, pozwalają naszym podopiecznym zachować sprawność umysłową, odkrywać w sobie nowe talenty, wspierać proces leczenia. Obok socjoterapii, arteterapii, ergoterapii czy muzykoterapii nasi podopieczni bardzo chętnie uczestniczą w dogoterapii i alpakoterapii. Terapia z udziałem zwierząt przynosi bezcenne efekty – widzimy jak chętnie nasi seniorzy spacerują ze zwierzętami, karmią je, czerpiąc z tego ogromną radość. Cieszę się, że studenci AWF będą mogli w naszych ośrodkach poznać problemy psychofizyczne osób starszych oraz metody i formy terapii w grupie wiekowej ze szczególnymi potrzebami" – mówi Beata Leszczyńska, Prezes Zarządu MEDI-system.

Program praktyk będzie na początku realizowany w dwóch ośrodkach opiekuńczo-leczniczo-rehabilitacyjnych: MEDI-system MARIANNA w Majdanie i MEDI-system MAZOWIA w Warszawie. Niewykluczone, że zostanie w przyszłości rozszerzony o praktyki w domu opieki MEDI-system KONSTANCJA.

„Możliwość zdobycia wiedzy praktycznej to bardzo ważny aspekt każdego kierunku studiów, zwłaszcza jeśli można się uczyć od profesjonalistów. Bardzo cieszy nas fakt, że nasi studenci będą mogli się sprawdzić w firmie z tak bogatym doświadczeniem w terapii seniorów. Jestem pewna, że będzie to nie tylko okazja do zapoznania się z codzienną pracą terapeuty zajęciowego „od kuchni", ale również możliwość weryfikacji zdobytej już wiedzy teoretycznej. Wierzę, że wielu z nich utwierdzi się w przekonaniu, że terapia zajęciowa jest tym, co chcą robić w życiu" – dodaje Ida Wiszomirska, Prodziekan ds. Rozwoju.

Zapraszamy do odwiedzenia strony www.medisystem.pl.

Spółka MEDI-system, świadcząca usługi w zakresie opieki długoterminowej i rehabilitacji, powstała w 2001 roku. Oferuje ponad 700 miejsc w siedmiu nowoczesnych ośrodkach na Mazowszu i na Śląsku. Ośrodki specjalizują się w usługach opiekuńczo-leczniczych oraz rehabilitacji neurologicznej, ortopedycznej, ogólnoustrojowej i kardiologicznej. Podopiecznymi MEDI-system są także osoby dotknięte tzw. chorobami otępiennymi (demencja) w przebiegu głównie choroby Alzheimera, choroby Parkinsona, zaburzeniami poznawczymi, choroby Picka, pląsawicy Huntingtona, neuroboreliozy i innych. Usługi MEDI-system są kierowane do osób, które zakończyły pobyt w szpitalu po przebytej chorobie lub operacji, ale nie są jeszcze gotowe, by funkcjonować samodzielnie. MEDI-system oferuje opiekę na oddziałach rehabilitacyjnych oraz w ośrodkach opiekuńczo-leczniczych w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia (ZOL) lub w formie komercyjnej.  Od 1 stycznia 2016 r. MEDI-system jest częścią europejskiej sieci centrów i rehabilitacji ORPEA, obecnej w branży od 25 lat z potencjałem blisko 70 000 miejsc w 9 krajach (m.in. Francji, Niemczech, Szwajcarii i Belgii).

data publikacji: 2017.03.12