Dzień Dziecka w Laskach

Jak co roku studenci Wydziału Rehabilitacji w ramach zajęć z Lekkiej Atletyki Niepełnosprawnych pomagali przy przeprowadzeniu zawodów sportowych zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Laskach.

Zawodnicy w zależności od kategorii wiekowej wystartowali w biegach na dystansach 60, 200, 400, 600 i 800 m oraz w rzucie piłeczką palantową, pchnięciu kulą, skoku w dal z miejsca oraz na torze przeszkód. Studenci, jak zwykle, byli niezawodni w roli sędziów i przewodników i to m.in. dzięki nim zawody przebiegły bardzo sprawnie a dzieciom sprawiły wiele radości. Impreza była świetną okazją do praktycznego zapoznania się ze specyfiką organizacji i przeprowadzenia zawodów w tej grupie niepełnosprawności.

Studenci prowadzili zajęcia pod kierownictwem pracowników Katedry Nauczania Ruchu: dr hab. prof. AWF Izabeli Rutkowskiej z Zakładu Sportu Niepełnosprawnych i dr. Grzegorza Bednarczuka z Zakładu Adaptowanej Aktywności Fizycznej.

Fot. Żaneta Piasta

data publikacji: 2017.06.02