Bezpłatny warsztat FDM oraz bodyART na WR

Gabinet REH-ART powstał w 2014 roku, założony przez Wojciecha Długołęckiego, międzynarodowego terapeutę FDM IC, asystenta na kursach FDM od 2015 roku. Dzięki wykorzystaniu technik powięziowych takich jak Fascial Distortion Model (FDM), Fascial Manipulation (FM) i metod terapii manualnej oraz suchego igłowania pomaga ludziom po urazach ostrych już w dniu kontuzji oraz przy dolegliwościach przewlekłych. Misją REH-ART jest osiąganie trwałych rezultatów najszybciej jak to możliwe, z uwagi na współpracę z ludźmi czynnie uprawiającymi sport, zarówno na poziomie zawodowym jak i amatorskim. Zespół stale podnosi swoje kwalifikacje, poprzez uczestnictwo w specjalistycznych kursach oraz chętnie propaguje wiedzę w trakcie szkoleń metody FDM wg standardów EFDMA. Już wkrótce w ofercie REH-ART znajdą się nowe, profesjonalne szkolenia podnoszące wiedzę oraz praktyczne umiejętności obecnych a także przyszłych fizjoterapeutów i lekarzy.

Informacje o warsztatach:

1. FDM wg standardów EFDMA

Twórcą metody Fascial Distortion Model oraz idei Terapii Manualnej Typaldosa (TMT) jest Stephen Typaldos (1957 – 2006), amerykański osteopata oraz lekarz na oddziale urazowym. Metoda FDM zakłada, że każda dolegliwość z którą zgłasza się pacjent jest spowodowana odkształceniem (dystorsjami) w systemie powięziowym. Odkrył on, że większość jeśli nie wszystkie dolegliwości pacjentów związane są z jedną lub wieloma z 6 dystorsji układu powięziowego. Wśród nich rozróżniamy: triggerband, continuum distortion, herniated triggerpoint, folding distortion, cylinder distortion, tectonic fixation. Postawienie diagnozy wg FDM, polega na dokładnej anamnezie, ocenie mowy ciała, objawów klinicznych oraz badaniu palpacyjnym.

Możliwości terapeutyczne jakie niesie ze sobą terapia FDM to m.in.:

- ostre bóle spowodowane przez skręcenia, naciągnięcia, zwichnięcia

- urazy sportowe (naderwania, przeciążenia)

- przewlekłe dolegliwości bólowe pleców, ramion, karku i całego układu ruchu

- ograniczenia ruchomości (tzw. zamrożony bark, po długotrwałych unieruchomieniach itp.)

Prowadzący:

mgr Wojciech Długołęcki

Absolwent wydziału Rehabilitacji AWF Warszawa,

Międzynarodowy terapeuta FDM IC, związany z metodą od 2012 roku,

Asystent na szkoleniach metody FDM wg standardów EFDMA od 2015 roku.

Ponadto ukończył wiele innych szkoleń rozwijających w metodzie FDM szkoląc się od bezpośrednich uczniów Stephena Typaldosa m.in. Keisuke Tanaka (Japonia), Marjorie Kasten (USA), Christoph Rossmy (Niemcy) czy Todd Capistrant (USA).

Efekty pracy oraz metodę miał okazję prezentować w trakcie konferencji: „Fizjoterapia w profilaktyce i leczeniu urazów sportowych - model FDM w leczeniu ostrych i przewlekłych urazów skrętnych stawu skokowego” oraz w trakcie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodych Fizjoterapeutów.

Od 2014 roku właściciel gabinetu REH-ART specjalizującego się w metodach powięziowych i leczeniu pacjentów w stanie ostrym oraz z bólem chronicznym. Nieustannie poszerza swoją wiedzę w trakcie szkoleń i konferencji u instruktorów z całego świata. Jest również certyfikowanym terapeutą manualnym oraz wykorzystuje metody manipulacji powięziowych wg Luigi Stecco (LEVEL 2) suchego igłowania, haczykowania czy manipulacje krótkodźwigniowe w codziennej pracy.

2. bodyART

bodyART to wspaniały trening funkcjonalny angażujący całe ciało, wywodzący się z rodziny Body and Mind. Bazuje na pięciu żywiołach z medycyny chińskiej i nieustannie przeplatającej się energii YIN i YANG. Jest to połączenie treningu fizycznego z mentalną relaksacją. Poprzez dobór odpowiednich ćwiczeń poprawia siłę i świadomość własnego ciała oraz podnosi wydolność. Trening trwa 1h. Ćwiczy się boso na matach.

Prowadząca:

mgr Magda Kosmala

Fizjoterapeutka oraz instruktorka bodyART, BAX i metody Pilates. Charyzmatyczna, uśmiechnięta zarażająca pasją do ruchu. Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, od zawsze czynnie uprawiająca różne dyscypliny sportowe, interesująca się zdrowym stylem życia. Swoją wiedzę merytoryczną wykorzystuje nie tylko w pracy z pacjentami, ale również podczas treningów grupowych. W 2016 roku prowadziła warsztaty z bodyART w szkole yogi ,,Yogaviallage School" w Xiamen, w Chinach.

data publikacji: 2018.05.30