Sukcesy szkoleniowe prof. M.Kruszewskiego z AWF Warszawa

Kongres (12.11.2017) na wniosek Polski, po zatwierdzeniu przez Executive Board, powołał naszego zawodnika Jana Wegierę do Hall of Fame IPF (Galerii Sław), za całokształt sukcesów odniesionych na zawodach międzynarodowych w jego długoletniej karierze sportowej. Jest to już trzeci Polak powołany do tego znamienitego gremium założonego w 1978 roku, do którego kwalifikuje się najznakomitszych w historii IPF zawodników i działaczy.

W dniach 13-18 listopada 2017 r. w Pilsen, w Czechach, odbyły się również Mistrzostwa Świata w Trójboju Siłowym. Na szczególną uwagę zasługuje drużyna seniorów, podopiecznych trenera dr. hab. prof. AWF Marka Kruszewskiego, która wywalczyła drużynowo 3. miejsce, co niewątpliwie stanowi niebywały sukces szkoleniowy.

Na sukces drużynowy złożyły się wyniki niżej wymienionych zawodników (według kategorii wagowych)

1. Kat. 59, Wszoła Dariusz , zaliczył w przysiadzie 255 kg, w wyciskaniu leżąc 177,5 kg, w martwym ciągu 215 kg. W trójboju uzyskał 647,5 kg, zajmując 4 miejsce.

2. Kat. 66, Grotkowski Mariusz, zaliczył w przysiadzie 285 kg, w wyciskaniu leżąc 215 kg, w martwym ciągu 266 kg. W trójboju uzyskał 760 kg, zajmując 4 miejsce.

3. Kat. 74, Olech Jarosław, zaliczył w przysiadzie 360 kg, w wyciskaniu leżąc 220 kg, w martwym ciągu 328 kg (rekord świata). W trójboju uzyskał 908 kg (rekord świata), zajmując 1 miejsce.

W tej kategorii startował także Mariusz Brito, który mimo kontuzji ukończył zawody z wynikiem 430 kg i uzyskał 1 punkt dla drużyny.

4. Kat. 83, Spychała Jacek, zaliczył w przysiadzie 332 kg, w wyciskaniu leżąc 212,5 kg, w martwym ciągu 315 kg. W trójboju uzyskał 860 kg, zajmując 5 miejsce.

Współautorami znakomitych wyników, podobnie jak w przypadku sukcesów na Arnold Sports Festival i World Games 2017, są pracownicy Zakładu Gimnastyki, Sportów Walki i Podnoszenia Ciężarów, którzy pod kierownictwem trenera klasy mistrzowskiej dr. hab. prof. AWF Marka Kruszewskiego, prowadzą w AWF Warszawa specjalizacje z kulturystyki, podnoszenia ciężarów oraz trójboju siłowego.

Serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów.

data publikacji: 2017.12.13