Studentka AWF Warszawa multimedalistką 24. Letnich Igrzysk Olimpijskich Głuchych

24. Letnie Igrzyska Olimpijskie Głuchych. Deaflympics, czyli igrzyska olimpijskie niesłyszących, to międzynarodowe zawody sportowe w wielu dziedzinach. W tym roku odbywają się w brazylijskim Caxias do Sul (1-15.05.2022).

Polskę reprezentuje m.in. Julia Chmielewska, studentka I roku na kierunku wychowanie fizyczne, która zdobyła złoty medal w pływaniu na dystansie 200 m stylem klasycznym.

To nie wszystko, bo na dystansie 50 m stylem klasycznym również zdobyła medal - była druga na podium.

Nasza pływaczka razem z koleżankami z reprezentacji Polski dorzuciła jeszcze srebro w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym. Oprócz Julki w składzie biało-czerwonych popłynęły: Julia Dragan, Klaudia Jarzewicz i Weronika Nowicka.

I na tym nie poprzestała, bo do puli medalowej dodała jeszcze 4 brązowe krążki: na 100 m stylem klasycznym, 4x100 stylem zmiennym, 4x100 stylem dowolnym mix oraz 4x100 zmiennym mix.

Ostatecznie olimpijską rywalizację zakończyła zdobywając łącznie 7 medali!

"To wspaniałe reprezentować swój kraj i zdobywać dla niego najwyższe laury. Dziękuję kibicom, tym na płycie i tym przed laptopami, którzy zarywają noce, aby oglądać moje starty. Dziękuję trenerom, którzy w ciągu tych pięciu lat od poprzednich igrzysk olimpijskich współpracowali ze mną na co dzień: Michał Rudnik i Stanisław Zawarski - to nasz wspólny sukces. Dziękuję rodzince, mojemu chłopakowi i mojej najlepszej przyjaciółce - dobrze, że jesteście. Jesteście dla mnie największym wsparciem" - napisała na swoim Facebooku nasza Mistrzyni Olimpijska.

Serdecznie gratulujemy!

Fot. Julia Chmielewska FB i IG