Polska kadra koszykarzy w AWF Warszawa

W dniach 26-27 listopada br. na obiektach sportowych naszej Alma Mater przebywali koszykarze reprezentacji Polski. Sztab szkoleniowy na czele z Michaelem Taylorem przygotowuje reprezentację Polski do kolejnych meczów eliminacyjnych Mistrzostw Świata w 2019 roku, które zostaną rozegrane w Chinach. Dzięki uprzejmości sztabu szkoleniowego w poniedziałkowym treningu uczestniczyli studenci naszej uczelni, którzy w ramach specjalizacji trenerskiej z koszykówki (prowadzący dr Karol Gryko z Katedry Sportu Wydziału Wychowania Fizycznego AWF Warszawa) mieli możliwość pogłębienia wiedzy, a także zdobycia cennego doświadczenia.

Podczas trzech treningów w hali gier można było spotkać i zobaczyć gwiazdy koszykówki, m.in byłego gracza NBA Macieja Lampego (Jilin Northeast Tigers), Mateusza Ponitkę (Lokomotiw Kubań), Łukasza Koszarka (Stelmet Zielona Góra), A.J. Slaughtera (ASVEL Lyon Villeurbanne), Adama Waczyńskiego (Unicaja Málaga), Aarona Cela (Polski Cukier Toruń).

Biało-Czerwoni kolejne zmagania w okienku reprezentacyjnym rozpoczną 29 listopada 2018 r. od wyjazdowego spotkania z Holandią w Den Bosch. Kilka dni później - 2 grudnia o godz. 20:00 - w ERGO ARENIE w Gdańsku podejmą wymagającą kadrę Włoch.

Życzymy powodzenia!

data publikacji: 2018.11.29