Obóz zimowy studentów WF 2018

Obóz zimowy w Szklarskiej Porębie dla studentów wychowania fizycznego (w pierwszym terminie 07-16.02.2018) dobiegł końca. Grupy mgr Katarzyny Witek i mgr. Zbigniewa Tyca narciarstwa biegowego uczyły się od podstaw. W rezultacie studenci opanowali bieganie techniką klasyczną i poznali elementy techniki łyżwowej. Siódmego dnia obozu biegacze, wraz z Panią Prodziekan dr Edytą Sienkiewicz-Dianzenzą, wyruszyli na wycieczkę, podczas której uprawiali turystykę narciarską, podziwiali walory Gór Izerskich i tras biegowych utrzymywanych przez Stowarzyszenie Bieg Piastów. Jednym z ważniejszych punktów trasy było polsko-czeskie przejście graniczne przez rzekę Izerę.

W ramach podsumowania dotychczasowej nauki, skąpani w słońcu i w wyśmienitych nastrojach, studenci przystąpili do rywalizacji w zawodach AWF. Bezkonkurencyjny okazał się Maciej Dukielski, drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno Tomasz Lipski i Szymon Malik. Wśród pań na pierwszym miejscu ex aequo uplasowały się Karolina Kołkowicz i Ewa Łuszczyńska, a trzecia na metę przybiegła Róża Skorupowska.

Serdecznie gratulujemy!

data publikacji: 2018.02.21