Łukasz Gutkowski Podwójnym Mistrzem Świata Laser Run

Łukasz Gutkowski, olimpijczyk z Tokio w pięcioboju nowoczesnym i student Wydziału Wychowania Fizycznego AWF Warszawa na kierunku wychowanie fizyczne, podwójnym mistrzem świata Laser Run. Tegoroczne MŚ w Laser Run odbyły się w Lizbonie w dniach 22 do 25 września.

Łukasz Gutkowski zwyciężył zarówno w rywalizacji indywidualnej mężczyzn, jak i w sztafecie mieszanej wraz z Wiktorią Wierzbą. W biegu indywidualnym uzyskał czas 10.25,10 min. wyprzedzając o kilkanaście sekund dwóch Litwinów. W sztafecie polski duet laser run był o 4 sekundy lepszy od pary francuskiej - osiągając czas 12.46,90 min.

Laser Run jest najnowszym oryginalnym dziełem UIPM (Międzynarodowej Organizacji Pięcioboju Nowoczesnego) pochodzi z połączenia biegania i strzelania, ostatniej konkurencji pełnego Pięcioboju Nowoczesnego. Konkurencja weszła do rywalizacji w 2015 roku. W zawodach mogą uczestniczyć osoby w wieku od 8 do 80 lat.

To konkurencja, która łączy bieganie i strzelanie w szybkich oraz dynamicznych wyścigach. Bieganie odbywa się w rundach 2×400 metrów, 3×400 metrów, 4×400 metrów w tym od dwóch do czterech rund strzelania z pistoletu laserowego z odległości pięciu metrów. Zawodnicy muszą trafić cel pięć razy, zanim będą mogli biegać.

Ostatnie tygodnie, to świetny okres w karierze Łukasza. Niedawno na mistrzostwach Europy seniorów w pięcioboju nowoczesnym w węgierskim Székesfehérvár w sztafecie męskiej z Kamilem Kasperczakiem (ZKS Drzonków) wywalczył srebrny medal.

Nasz student znakomicie spisał się również w rywalizacji indywidualnej, zajmując czwarte miejscu. Do medalu zabrakło 8 sekund.

Dziekan Wydziału WF, prof. Jakub Adamczyk poinformował, że Łukasz rozpoczyna właśnie staż studencki w Katedrze Teorii Sportu, Sportów Wodnych i Zimowych i jest najlepszym przykładem, że w naszej Uczelni można studiować i trenować na najwyższym poziomie.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Fot. FB UIPM - World Pentathlon

Kariera dwutorowa sportowców