AWF Warszawa w Przedszkoliadzie Tour 2017

W sobotę 1 kwietnia 2017 r. w Warszawie zakończył się największy w Europie cykl imprez sportowych dla Aktywnych Przedszkolaków pod nazwą Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2017. W hali Warszawianki znakomicie bawiło się kilkaset dzieci z lokalnych przedszkoli.

PRZEDSZKOLIADA.PL, to ogólnopolski system rozrywki ruchowej dla dzieci w wieku przedszkolnym, który ma na celu zapoznanie przedszkolaków z ruchem, kulturą fizyczną i zdrowym trybem życia. System stawia na wszechstronny rozwój ruchowy i podstawy takich dyscyplin sportowych jak: piłki nożna, koszykówka, siatkówka i piłka ręczna.

Projekt jest unikatowy na skalę światową, a w jego rozwój włączyły się wybitne autorytety naukowe i sportowe oraz 200 firm i instytucji w całym kraju, na czele z Ministerstwem Sportu i Turystyki i Polskim Komitetem Olimpijskim.

Akademię Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie reprezentowali pracownicy i studenci z Wydziału Wychowania Fizycznego. Dr Anna Kopiczko z Zakładu Antropologii i Promocji Zdrowia i mgr Iwona Maliszewska z Zakładu Lekkoatletyki i Gier Sportowych poprowadziły zajęcia na stanowisku rozwoju wszechstronnego a studenci ze specjalizacji dr. Karola Gryko: Mikołaj Pytliński, Wiktor Szymański i Zbigniew Godlewski, uczyli dzieci techniki rzutu na stanowisku piłki ręcznej.

Fot. Mateusz Pytliński

data publikacji: 2017.04.06