AWF Warszawa Partnerem Sportowym 6. Edycji Przedszkoliady

W sobotę, 24 marca 2018 r., w Hali Dolnej Warszawianki odbyła się kolejna impreza w ramach Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018, czyli jednej z sześćdziesięciu imprez w ramach największego w Europie cyklu imprez sportowych dla przedszkolaków. Grupa Azoty Przedszkoliada Tour to jeden z projektów w ramach ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl. Wszystkie Aktywne Przedszkolaki są uczestnikami Drużyny Kangura, obecnej w 150 miastach w Polsce. System Przedszkoliada.pl zapewnia rozrywkę ruchową, przeciwdziała otyłości i upowszechnia wszechstronny rozwój ruchowy, a także naucza podstaw olimpijskich dyscyplin sportu: piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej. Patronat Honorowy Imprezy objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda.

W tym roku po raz kolejny podczas Przedszkoliady naszą Akademię reprezentowała silna ekipa z Wydziału Wychowania Fizycznego. Na stanowisku wszechstronnego rozwoju ruchowego ćwiczyły z przedszkolakami dr Anna Kopiczko i mgr Iwona Maliszewska, natomiast silna męska grupa w składzie: dr Karol Gryko, mgr Zbigniew Tyc oraz studenci Mikołaj Pytliński, Jakub Przygoda, Paweł Ratkowski, Marek Bartecki, opiekowała się małymi sportowcami na stanowisku piłki nożnej.

Serdecznie dziękujemy Panu Jakubowi Fijałkowskiemu - Promotorowi Przedszkoliada.pl w Warszawie za ponowne zaproszenie do udziału w tej prestiżowej imprezie sportowej.

Źródło zdjęć: Przedszkoliada.pl

data publikacji: 2018.04.09