AWF Warszawa oficjalnym Partnerem Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej

W dniu Inauguracji Roku Akademickiego 2022/2023 w Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie została podpisana umowa z Mazowieckim Związkiem Piłki Nożnej o organizacji kursów trenerskich UEFA C (w planach jest również UEFA B) w ramach uczelnianej Specjalizacji z Piłki Nożnej prowadzonej przez Wydział Wychowania Fizycznego.

W podpisaniu umowy uczestniczyli:

• prof. dr hab. Bartosz Molik, Rektor AWF Warszawa
  • Sławomir Pietrzyk, Prezes Zarządu MZPN
  • Artur Kolator, wiceprezes ds. sportowych MZPN
  • dr hab. Jakub Adamczyk, prof. AWF, Dziekan Wydziału Wychowania Fizycznego AWF Warszawa
  • dr hab. Jolanta Żyśko, prof. AWF, Prorektor ds. Promocji i Rozwoju Uczelni
  • mgr Zbigniew Tyc, Wydział Wychowania Fizycznego; Zakład Gier Sportowych

W umowie określono zasady współpracy w ramach projektów: szkoleniowych, dydaktycznych, edukacyjnych, promocyjnych i naukowych. Z ramienia Uczelni, osobą wyznaczoną do kontaktu oraz koordynującą sprawy techniczne, a także inne czynności związane z wykonywaniem umowy, został mgr Zbigniew Tyc, który ukończył specjalistyczny kurs piłkarski w Szkole Trenerów PZPN w Białej Podlaskiej i jest Licencjonowanym Trenerem Edukatorem PZPN.

W nadchodzącym roku akademickim otwierają się nowe, długo oczekiwane możliwości dla uczestników Specjalizacji z Piłki Nożnej.

Liczymy na owocną współpracę.

data publikacji: 2022.10.07