Sukcesy podopiecznej prof. Marka Kruszewskiego z AWF Warszawa

W dniach 16-17 marca br. w Białymstoku odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów w Trójboju Siłowym Klasycznym. Zawodniczka KS AnMar mgr Anna Szymańska, podopieczna trenera dr. hab. prof. AWF Marka Kruszewskiego (pracownika Zakładu Gimnastyki, Sportów Walki i Podnoszenia Ciężarów w Katedrze Sportu Wydziału Wychowania Fizycznego AWF Warszawa),  wywalczyła złoty medal w kat. 72 kg wynikiem 450 kg oraz ustanowiła Rekord Polski w Wyciskaniu Leżąc (102,5 kg). Ukoronowaniem sukcesu mgr Anny Szymańskiej na tych zawodach było zwycięstwo również w kategorii open kobiet i zakwalifikowanie się do reprezentacji na Mistrzostwa Świata Seniorek w Trójboju Siłowym Klasycznym, które odbędą się 03-15.06.2019 w Szwecji (Helsingborg).

Pani mgr Anna Szymańska ukończyła specjalizację z kulturystyki prowadzoną w naszej uczelni pod kierownictwem dr. hab. prof. AWF Marka Kruszewskiego oraz jest absolwentką studiów doktoranckich Wydziału Wychowania Fizycznego. Aktualnie prowadzi zajęcia praktyczne z metodyki sportów walki i podnoszenia ciężarów oraz specjalizacji z kulturystyki. Z powodzeniem łączy karierę sportową z pracą dydaktyczną i naukową. W najbliższym czasie na zebraniu naukowym Katedry Sportu zaprezentuje koncepcję swojej rozprawy doktorskiej pt. „Zmiany w strukturze przygotowania sprawnościowego elitarnych zawodniczek Rugby 7 przy wykorzystaniu różnych programów treningu siłowego w okresie BPS” (opiekun naukowy prof. dr hab. Dmytro Poliszczuk).

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

data publikacji: 2019.03.20