Norweska Szkoła Nauk o Sporcie - Program EOG Edukacja

AWF Warszawa realizuje Projekt nr EOG/21/K2/W/0010 "Komponent II - Mobilność w szkolnictwie wyższym" PROGRAM EDUKACJA (Projekt finansowany ze środków mechanizmu finansowego EOG na lata 2014-2021 oraz środków krajowych) korzysta z dofinansowania w wysokości 57.300 EUR otrzymanego od Islandii, Lichtensteinu i Norwegii w ramach Funduszy EOG.

Uczelnia, działając w ramach Programu EOG-Edukacja (d. Fundusze Norweskie) i projektu współrealizowanego z renomowaną Norweską Szkołą Nauk o Sporcie (Akademia jest liderem przedsięwzięcia), przeprowadziła pod nadzorem Prorektor ds. Promocji i Rozwoju Uczelni, nabór studentów i kadry.

Ze względu profil edukacyjny projektu, nabór objął studentów i wykładowców z kierunków WF oraz Sport.

Indywidualne wymiany odbędą się w roku akademickim 2022/2023.

W ramach rekrutacji, przeprowadzonej zgodnie z zasadami Programu Erasmus, do wymian zakwalifikowano następujące osoby:

• w kategorii studenci: Julita Chmiel, Daria Jabłońska, Paulina Kłopotowska, Zofia Zielska
  • w kategorii kadra: dr Artur Litwiniuk, dr Zuzanna Mazur.

Studenci wyjadą na studia – na semestr; pracownicy – na tydzień, który przeznaczą na prowadzenie  zajęć dydaktycznych u partnera.

Stawki stypendiów określa Program EOG-Edukacja (są one wyższe niż w Programie Erasmus); każdy beneficjent otrzyma dodatkową kwotę na koszty podróży.

W sprawach organizacyjnych (w tym związanych z przydziałem stypendiów) wsparcia udziela Zespół ds. Współpracy z Zagranicą, programowych (edukacyjnych) – Wydziałowi Koordynatorzy Programu Erasmus.

data publikacji: 2022.05.04