Norweska Szkoła Nauk o Sporcie - Program EOG Edukacja

AWF Warszawa realizuje Projekt nr EOG/21/K2/W/0010 "Komponent II - Mobilność w szkolnictwie wyższym" PROGRAM EDUKACJA (Projekt finansowany ze środków mechanizmu finansowego EOG na lata 2014-2021 oraz środków krajowych) korzysta z dofinansowania w wysokości 57.300 EUR otrzymanego od Islandii, Lichtensteinu i Norwegii w ramach Funduszy EOG.

Uczelnia, działając w ramach Programu EOG-Edukacja (d. Fundusze Norweskie) i projektu współrealizowanego z renomowaną Norweską Szkołą Nauk o Sporcie (Akademia jest liderem przedsięwzięcia), przystępuje do naboru studentów i kadry nauczającej.

Ze względu profil edukacyjny projektu, nabór może objąć studentów i wykładowców kierunków:

• Wychowanie Fizyczne
  • Sport.

Indywidualne wymiany odbędą się w roku akademickim 2022/2023.

Liczba dostępnych miejsc:

• 4 miejsca dla studentów (po 2 w każdym semestrze)  - wniosek o włączenie do programu
  • 2 dla kadry (dla strony norweskiej – analogicznie) - wniosek o włączenie do programu

Termin przesyłania zgłoszeń dla studentów mija 4 kwietnia br.

Rekrutacja odbędzie się zgodnie z zasadami programu Erasmus:

Studenci wyjeżdżać będą na studia – na okres semestru; pracownicy – na tydzień, który przeznaczą na prowadzenie u partnera zajęć dydaktycznych.

Stawki stypendiów są wyższe niż w Programie Erasmus; ponadto każdy beneficjent otrzyma dodatkowe wsparcie na koszty podróży.

W sprawach organizacyjnych (w tym związanych z przydziałem stypendiów) wsparcia udziela Zespół ds. Współpracy z Zagranicą, programowych (edukacyjnych) – Wydziałowi Koordynatorzy Programu Erasmus.

data publikacji: 2022.02.25