ERASMUS+

Karta Erasmusa

Dokument w formacie PDF do pobrania

Deklaracja polityki Erasmusa (ERASMUS POLICY STATEMENT) 2021-2027 Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie

Internacjonalizacja Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, wdrażana przede wszystkim drogą międzynarodowej wymiany studentów, doktorantów i pracowników, to jeden z zasadniczych czynników wzmacniania międzynarodowej i krajowej pozycji Uczelni i budowania Jej wizerunku.

Akademia pragnie być nowoczesną, programowo i infrastrukturalnie, konkurencyjną instytucją szkolnictwa wyższego w zakresie nauk o kulturze fizycznej, oferującą studentom atrakcyjne kształcenie, absolwentom trwałe miejsce na rynku zawodowym, zaś kadrze dydaktycznej warunki do stałego doskonalenia warsztatu pracy, w tym udziału nie tylko w krajowych, ale i międzynarodowych projektach edukacyjnych i badawczych. Możliwości oferowane przez Program Erasmus+ stanowią w tym przypadku narzędzie o podstawowym znaczeniu.

Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, w okresie 2021-2027, położy nacisk na międzynarodową mobilność edukacyjną, ale także na wspólne, międzynarodowe, innowacyjne projekty, wymianę dobrych praktyk w nauczaniu i badaniach naukowych, oraz formowanie związków ze środowiskiem lokalnym i motywowanie studentów i absolwentów do aktywnego udziału w życiu społeczeństwa obywatelskiego.Osiągnięcie powyższych celów będzie uwarunkowane w istotny sposób trafnym doborem instytucji partnerskich, do czego Uczelnia przyłoży szczególną wagę.

AWF Warszawa będzie zwracać uwagę na kompatybilność kierunków i treści nauczania oraz możliwość uzyskania pożądanych efektów kształcenia, uwzględniając jednocześnie kryterium zbieżności pól badawczych współpracujących naukowców..

Priorytetową grupą będzie dla Uczelni młoda kadra nauczająca jako istotny czynnik podnoszenia jakości kształcenia i implementacji międzynarodowych badań naukowych. Udział pracowników w Programie, zwłaszcza nauczycieli akademickich, będzie brany pod uwagę przy ocenach ich aktywności zawodowej. Akademia zamierza również włączać do działań w Programie Erasmus+ także pracowników administracyjnych, w tym kadrę zaangażowaną w proces „internationalization at home”.

Wyjazdy studentów za granicę mają służyć – niezależnie od studiowania w nowym otoczeniu, edukacyjnym i kulturowym - upraktycznieniu pozyskanej wiedzy i umiejętności pod kątem przyszłej pracy, między innymi poprzez praktyki zawodowe w sprawdzonych ośrodkach zagranicznych. Uzyskane za granicą wyniki mobilności studenckich będą objęte pełną uznawalnością.

W grupie doktorantów AWF Warszawa będzie stawiał na udział w projektach międzynarodowych, zarówno badawczych jak i edukacyjnych, oraz stażach naukowych za granicą.

Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, planuje w okresie 2021-2027 utrzymać dotychczasowy, wysoki poziom wymiany studenckiej; w grupie pracowników Uczelnia pragnie co najmniej utrzymać zakres wymiany w obrębie krajów Programu, a zwiększyć liczbę wyjazdów do pozaeuropejskich krajów partnerskich.

Uczelnia będzie w dalszym ciągu wprowadzać mechanizmy cyfryzacji procesów i działań w instytucji, nie tylko w obszarze współpracy z zagranicą.

W programach nauczania jest i będzie należycie uwzględniana problematyka ochrony środowiska.

Udział AWF Warszawa w Programie Erasmus+ i wyniki osiągane tu przez Uczelnię są i będą upowszechniane i promowane.

ODYSEUSZ - serwis Ministerstwa Spraw Zagranicznych

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zachęca do korzystania z systemu Odyseusz wszystkich, którzy przebywają lub planują pobyt poza granicami Polski.

W przypadku wystąpienia sytuacji nadzwyczajnych za granicą, MSZ będzie mógł podjąć z Państwem kontakt, udzielić niezbędnych informacji oraz pomocy poprzez właściwą placówkę dyplomatyczno-konsularną.