Program Erasmus+ semestr letni 2021/2022

W piątek 4 marca br. odbyło się oficjalne spotkanie ze studentami-obcokrajowcami, podejmującymi  studia w letnim semestrze roku akademickiego 2021/2022, w ramach Programu ERASMUS+ (KA 131).  Przywitaliśmy ponad 50 osób, które przyjechały do nas z uczelni partnerskich z 6 krajów: Hiszpanii, Portugali, Turcji, Francji, Włoch i  Grecji. Z uczelni w tych krajach wydelegowano także studentów z Andory i Iraku.

Obecni podczas spotkania byli również studenci-doktoranci, którzy przyjechali do AWF w ramach pozaeuropejskiego sektora Programu Erasmus - KA 171.

Akademię reprezentowała i powitała oficjalnie grupę Prorektor ds. Promocji i Rozwoju Uczelni, prof. Jolanta Żyśko. Słowo do studentów skierowali także mgr Tomasz Skiba (koordynator uczelniany Programu), mgr Maja Komorowska (opiekun-koordynator studentów przyjeżdżających) a także dr Zuzanna Mazur (koordynator w Wydziale WF ds. kierunku WF), dr Katarzyna Dzioban (koordynator w Wydziale WF ds. kierunku TiR) i dr Grzegorz Bednarczuk (koordynator w Wydziale Rehabilitacji). Obecna była również mgr Janina Przybyszewska  (opiekun-koordynator studentów wyjeżdżających).

Od semestru letniego 2021/2022 rozpoczyna działania nowa koordynator mentorów, Oliwia Dembek.

Powitanie było jednym z elementów tradycyjnego ”Orientation Week”, aranżowanego specjalnie dla studentów zagranicznych, w ramach którego odbyły się m.in. warsztaty kulturalno-adaptacyjne, gry i zabawy oraz zwiedzanie miasta i poczęstunek.

Warto podkreślić, że w sumie, biorąc pod uwagę oba semestry, w roku akademickim 2021/2022 przyjechało do nas w ramach wymiany Programu Erasmus+ blisko 130 studentów.

data publikacji: 2022.03.07