Inauguracja semestru zimowego 2023/2024

W dniu 28 września 2023 r. odbyło się oficjalne spotkanie ze studentami-obcokrajowcami, podejmującymi studia w I semestrze roku akademickiego 2023/2024, w ramach Programu ERASMUS+. Blisko 80 studentów rozpoczęło naukę w AWF w semestrze jesiennym. Przyjechali do nas studenci z 10 krajów. Dominowali tradycyjnie Hiszpanie, Portugalczycy i Turcy; ponadto odwiedzili nas studenci z Niemiec, Serbii, Włoch, Francji, Słowacji, Chorwacji oraz Węgier.

Oficjalne powitanie poprowadziła mgr. Maja Komorowska. Słowo do studentów skierowali też: dr hab. Jan Gajewski prof. AWF, przedstawicielka Biblioteki Pani Agnieszka Adamowicz - Azzi oraz przedstawicielka Działu Domów Studenckich Pani Jagoda Teresiak. Obecni byli również: dr Zuzanna Mazur (koordynator ds. WF w Wydziale WF), dr Katarzyna Dzioban  (koordynator ds. TiR w Wydziale WF), dr Grzegorz Bednarczuk (koordynator ds. Wydziału Rehabilitacji) i mgr Janina Przybyszewska (koordynator studentów wyjeżdżających). Formalne powitanie było wiodącym elementem tradycyjnego ” Orientation Week”, organizowanego specjalnie dla studentów zagranicznych z Programu Erasmus; zaplanowano i przeprowadzono  m.in. gry i zabawy, zwiedzanie Warszawy połączone z poczęstunkiem.

Program Erasmus jest niezmiennie, od lat, sprawdzonym i efektywnym narzędziem umiędzynarodowienia Uczelni, zaś obecność studentów zagranicznych jest istotnym elementem procesu „internationalization at home”.

data publikacji: 2023.10.05