Inauguracja semestru letniego 2023/2024

W środę 28 lutego br. odbyło się oficjalne powitanie studentów zagranicznych, podejmujących studia w semestrze letnim roku akademickiego 2023/2024, w ramach Programu ERASMUS+. Studenci przyjechali z uczelni partnerskich w następujących krajach: najwięcej z Portugalii, Hiszpanii, Turcji, a także Włoch, Litwy, Niemiec, Ukrainy, Grecji, Francji czy Bułgarii. Ogółem na listach zarejestrowało się 61 studentów z projektu europejskiego.

Słowa powitania wygłosiła Prorektor ds. Promocji i Rozwoju Uczelni dr hab. Jolanta Żyśko, życząc im m.in. aby to był ważny okres w życiu dla ich rozwoju, żeby wykorzystali pobyt u nas na naukę i na zawieranie nowych przyjaźni. W spotkaniu uczestniczył zespół koordynatorów wydziałowych i kierunkowych Programu Erasmus, z Wydziału Wychowania Fizycznego dr Zuzanna Mazur (kierunki Wychowanie Fizyczne, Sport), z Wydziału Rehabilitacji dr Grzegorz Bednarczuk oraz dr Katarzyna Dzioban reprezentująca kierunek Turystyka i Rekreacja, a także przedstawiciele Zespołu ds. Współpracy z Zagranicą: mgr Maja Komorowska (koordynator mobilności pracowników uczelnianych), mgr Joanna Przybyszewska (opiekun-koordynator studentów wyjeżdżających), Jan Zbrożek (opiekun - koordynator studentów przyjeżdżających).

Formalne powitanie było oficjalnym elementem tradycyjnego programu ”Orientation Days”, aranżowanego dla studentów zagranicznych, w ramach którego odbyły się m.in., gry sportowe i zabawy oraz zwiedzanie miasta i poczęstunek.

data publikacji: 2024.03.01