Erasmus Day 2015

W dniu 25 listopada 2015 r . w Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, odbyły się obchody „Erasmus Day". Erazm z Rotterdamu, wybitny średniowieczny myśliciel, jest patronem unijnego Programu międzynarodowej wymiany studentów i pracowników uczelni wyższych. W dniu jego imienin Zespół ds. Współpracy z Zagranicą oraz studenci  obcokrajowcy Programu Erasmus, przy wiodącym udziale studentki Wydziału Rehabilitacji, Iwony Sarny (Koordynatora Programu z ramienia Samorządu Studentów) zorganizowali kolejne, trzecie już tego rodzaju wydarzenie w AWF.

Impreza odbyła się w holu głównym Uczelni i miała charakter informacyjno-promocyjny, zarówno dla uczelni partnerskich, skąd przybyli do Akademii studenci, jak i samego Programu.

Celem bezpośrednim była silniejsza integracja studentów zagranicznych z polskimi i generalnie środowiskiem akademickim. W przedsięwzięciu wzięli udział reprezentanci wszystkich krajów, obecnych w tym semestrze: Włoch, Grecji, Turcji, Portugalii, Hiszpanii, Francji, Niemiec i Litwy. Studenci każdej narodowości mieli do dyspozycji oznakowane stanowiska, na których w formie ulotek lub prezentacji komputerowych promowali własną uczelnię i kraj, przygotowując quizy na ten temat. Na odwiedzających czekały również niespodzianki kulinarne – degustacje przygotowanych przez samych studentów dań charakterystycznych dla ich krajów. Odbył się również koncert piosenki hiszpańskiej.

Wydarzenie zostało objęte patronatem Prorektor ds. Kształcenia i Spraw Studenckich, prof. Jolanty Mogiła-Lisowskiej.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

data publikacji: 2015.12.04