Impuls do doskonałości - na drodze do rozwoju

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w projekcie, którego zadaniem jest podniesienie kompetencji zawodowych i komunikacyjnych studentów.

Udział w kursach i szkoleniach realizowanych w ramach projektu jest bezpłatny.

Informacja na temat projektu:

AWF Warszawa realizuje projekt „IMPULS DO DOSKONAŁOŚCI - NA DRODZE DO ROZWOJU (umowa nr POWR.03.05.00-00-Z216/18). W ramach projektu, dla studentów II roku (od października 2021/2022) studiów I stopnia kierunku wychowanie fizyczne lub sport, zostaną przeprowadzone nieodpłatne szkolenia zawodowe, warsztaty kompetencji komunikacyjnych i inne działania podnoszące możliwości zaistnienia na rynku pracy. Projekt jest realizowany w latach 2019-2022. Szkolenia i realizacja zadań dodatkowych będą odbywały się w semestrach zimowym i letnim w roku akademickim 2021/2022.

Uczestnik projektu będzie zobowiązany do udziału w 3 formach wsparcia:

I. SZKOLENIE ZAWODOWE

Kurs Ratownik Wodny - 2 moduły:

I moduł (66 godzin dydaktycznych) – szkolenie dotyczy zdobywania wiedzy oraz umiejętności z zakresu technik, sprzętu i organizacji ratownictwa wodnego.

II moduł (66 godzin dydaktycznych) – Kurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej (KPP) – szkolenie dotyczy przygotowanie ratowników jednostek współpracujących z systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego do realizacji zadań z zakresu ratownictwa w czasie akcji, w tym w szczególności udzielania osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego kwalifikowanej pierwszej pomocy w miejscu zdarzenia do czasu przekazania ich personelowi zakładów opieki zdrowotnej.

Kurs Ratownik Wodny odbędzie się w czasie 15-dniowego obozu szkoleniowego na przełomie sierpnia i września 2021 roku (planowany termin obozu 25.08–8.09.2021 r.). Pobyt na obozie oraz szkolenie ratownicze i szkolenie KPP są bezpłatne. Dla kandydatów na Kurs Ratownika  Wodnego będzie przeprowadzony sprawdzian umiejętności pływackich (kryteria w regulaminie), planowany termin sprawdzianu umiejętności pływackich:  czerwiec 2021 roku.

II.    WARSZTATY KOMPETENCJI KOMUNIKACYJNYCH (każdy student weźmie udział w  warsztacie - Komunikacja interpersonalna (16 godzin dydaktycznych). Warsztaty będą realizowane, w zależności od grupy, w terminach październik – grudzień 2021 rok (2 dni szkoleniowe).

III.     ZADANIA PRAKTYCZNE - PROJEKTY

Przygotowanie zadań praktycznych w formie projektowej będzie odbywało się w 5-osobowych zespołach, które przygotują interesujący projekt i przedstawią go w środowisku społeczno- gospodarczym, tym samym studenci będą mieli okazję nawiązać współpracę z potencjalnymi przyszłymi pracodawcami  (szkoły, kluby sportowe, inne instytucje).

Planowany termin realizacji projektów:  listopad 2021 - maj 2022

INFORMACJE O NABORZE:

Do udziału w projekcie zapraszamy: studentów II roku studiów I stopnia kierunku wychowanie fizyczne lub sport

Osoby zainteresowane zobowiązane są złożyć komplet dokumentów:

Dokumenty należy składać w Centrum Kształcenia Podyplomowego (pokój nr 63, hol główny)

w terminie do 18.06.2021 w godzinach 9.00-15.00.

Dodatkowe informacje:  dr Elżbieta Olszewska - elzbieta.olszewska@awf.edu.pl

data publikacji: 2021.06.09