Za nami IV Forum Praktyków – Pediatria

W piątek 9 grudnia br. odbyła się Konferencja Szkoleniowo-Naukowa - IV Forum Praktyków „Pediatria”, której tematem przewodnim było hasło: „Diagnostyka i fizjoterapia w zaburzeniach stawu skroniowo-żuchwowego u dzieci i młodzieży”, zorganizowana przez Wydział Rehabilitacji AWF Warszawa.

Konferencja składała się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej.

Do poprowadzenia wykładów a także warsztatów, zostali zaproszeni wysokiej klasy naukowcy i jednocześnie praktycy w zakresie leczenia układu stomatognatycznego – lekarze, fizjoterapeuci, osteopaci i neurologopedzi. Wszystkim wykładowcom należą się słowa uznania i wdzięczności za przyjęcie zaproszenia. Na uwagę zasługuje wykład poprowadzony online przez absolwenta Wydziału Rehabilitacji mgr. Michała Niedzielskiego z USA, który spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem odbiorców.

Uczestnicy Konferencji mieli możliwość wzięcia udziału w dwóch wybranych warsztatach.

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem przez Krajową Izbę Fizjoterapeutów. Patronat nad Konferencją objęli: Rektor AWF Warszawa, Krajowy Konsultant w Dziedzinie Rehabilitacji Medycznej, Krajowy Konsultant w Dziedzinie Fizjoterapii, Polskie Towarzystwo Fizjoterapii, Polskie Towarzystwo Rehabilitacji, Stowarzyszenie Fizjoterapia Polska, Warszawski Szpital dla Dzieci SPZOZ. Patronat medialny: Postępy Rehabilitacji, Rehabilitacja w Praktyce, Fizjoterapia Polska, Praktyczna fizjoterapia & Rehabilitacja.

W wydarzeniu udział wzięło ponad 120 osób w tym 98 uczestników, 11 prelegentów, 10 przedstawicieli patronów.

Oficjalnego otwarcia konferencji dokonał Rektor AWF Warszawa prof. dr hab. Bartosz Molik.

Dziękujemy wszystkim patronom, prelegentom, uczestnikom, wolontariuszom i zapraszamy na kolejną edycję w 2024 r.

Fotorelacja - w obiektywie Karoliny Sawośko, studentki V roku fizjoterapii

data publikacji: 2022.12.15