Uroczystość "czepkowania" absolwentów kierunku Pielęgniarstwo

23 lipca br. odbyła się uroczystość, podczas której oficjalnie zakończyli naukę  studenci kierunku pielęgniarstwa Wydziału Rehabilitacji AWF Warszawa. Świętującym towarzyszyli najbliżsi, przedstawiciele Władz Uczelni oraz zaproszeni goście.

Ceremonii przewodniczyli JM Rektor prof. dr. hab. Bartosz Molik, Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia -  dr hab. Ida Wiszomirska, prof. AWF oraz Dziekan Wydziału Rehabilitacji - dr hab. Natalia Morgulec-Adamowicz, prof. AWF.

Absolwenci wysłuchali prelekcji nt. symboli pielęgniarstwa. Następnie miała miejsce  uroczysta ceremonia nałożenia czepka pielęgniarskiego oraz złożenia przyrzeczenia, po czym wysłuchano „Hymnu pielęgniarek i położnych”.

Wszyscy absolwenci otrzymali zaświadczenia o ukończeniu studiów, a 4 osoby, specjalne wyróżnienia.

Następnie gratulacje absolwentom złożyły: przedstawiciel Medicover Sp. z o.o. partnera AWF - Pani Dyrektor Działu Pielęgniarstwa - Małgorzata Ostrowicka oraz opiekun rocznika - pani mgr Anna Dmochowska.

W imieniu kończących studia głos zabrała Angelika Rachcińska – starościna III roku. Dokonując krótkiego podsumowania minionych trzech lat, podziękowała wszystkim zaangażowanym w przygotowanie do zawodu.

Spotkanie zakończyło się wygłoszeniem  wykładu przez panią dr hab. Edytę Smolis-Bąk, prof. AWF.

Fot. M. Wnorowska-Lotycz

data publikacji: 2021.07.29