Studenci Terapii Zajęciowej AWF Warszawa dla Akademii Zdrowego Seniora

Rusza Akademia Zdrowego Seniora we współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego w Warszawie!

Jak dbać o zdrowie psychiczne zwłaszcza w czasie pandemii, jak radzić sobie ze stresem ale także jak budować mosty międzypokoleniowe – tego wszystkiego będzie można się nauczyć w czasie Akademii Zdrowego Seniora, którą w lutym uruchamia Fundacja Aktywni Dłużej we współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego w Warszawie. Będzie to cykl bezpłatnych wykładów i zajęć praktycznych w formule ONLINE, które zrealizują wolontariusze – studenci Terapii Zajęciowej z Wydziału Rehabilitacji AWF Warszawa.

Projekt będzie realizowany w każdą sobotę od 27 lutego do 22 maja 2021 r. (łącznie 11 warsztatów - program zajęć i prowadzący).

- W warsztatach prowadzonych przez Fundację regularnie ćwiczy ponad 30 osób i liczba ta stale rośnie. Współpraca z Akademią Wychowania Fizycznego to nowe otwarcie, które wznosi naszą pracę na jeszcze wyższy poziom i poszerza kompetencje Fundacji – podkreśla Małgorzata Baranowska, Prezes Fundacji Aktywni Dłużej.

W czasie zajęć prowadzonych przez wolontariuszy uczestnicy będą mogli zapoznać się z najnowszą wiedzą m.in. na temat psychologii, radzenia sobie ze stresem i rozwijania funkcji poznawczych oraz rozwiną szereg praktycznych umiejętności i zainteresowań.

- Studenci Terapii Zajęciowej to osoby, które kształcą się by móc w sposób profesjonalny odpowiadać na potrzeby i wpierać swoich podopiecznych, ich dobrostan w każdym wieku. Jednym z ważniejszych zadań w ich przyszłości zawodowej  będzie między innymi utrzymanie sprawności psychofizycznej i dobrej jakości życia Seniorów przez jak najdłuższy czas – podkreśla Anna Cabak, prof. Akademii Wychowania Fizycznego, sprawująca nadzór merytoryczno – dydaktyczny nad realizacją pracy wolontariuszy uczelni w tym projekcie. – Wyzwaniem tego zadania będzie formuła online, bo z uwagi na pandemię realizacja zostanie przeprowadzona zdalnie – dodaje prof. Anna Cabak.

data publikacji: 2021.02.10