Profesor Andrzej Zembaty 1935 – 2022

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 13 grudnia 2022 r. zmarł w wieku 87 lat

PROF. DR HAB. ANDRZEJ ZEMBATY

Absolwent AWF Warszawa

Wybitna postać dla rozwoju Wydziału Rehabilitacji

oraz fizjoterapii w Polsce

Zawodowo związany z AWF Warszawa w latach 1971-1997, pełnił m. in. funkcję Kierownika Zakładu Rehabilitacji, Zakładu Kinezyterapii, Zakładu Psychospołecznych Podstaw Rehabilitacji a także Zastępcy Dyrektora Instytutu Nauk Biologicznych i Rehabilitacji Ruchowej, był również Prodziekanem ds. Dydaktyczno-Organizacyjnych Wydziału Rehabilitacji Ruchowej oraz Pełnomocnikiem Rektora ds. Rehabilitacji Ruchowej.

Profesor poświęcił się fizjoterapii z całym oddaniem i zaangażowaniem, ciągle poszukiwał nowych rozwiązań w postępowaniu leczniczym zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami chorych. W 2017 r., w uznaniu Jego zasług oraz naukowego i zawodowego mistrzostwa, Krajowa Izba Fizjoterapeutów nadała Mu Prawo Wykonywania Zawodu Fizjoterapeuty z numerem pierwszym.

Wielokrotnie odznaczany i wyróżniany, m.in.: Złotym Krzyżem Zasługi, Srebrną Odznaką Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Uhonorowany Medalem „Za Zasługi dla Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie" jako osoba, która szczególnie zasłużyła się dla działalności i rozwoju Uczelni.

Pamięć o Nim na zawsze pozostanie na kartach historii naszej Alma Mater.

Rodzinie i Bliskim Zmarłego

składamy wyrazy współczucia i żalu

Rektor, Senat

Władze i pracownicy Wydziału Rehabilitacji

oraz cała społeczność

Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie

Biogram Profesora Andrzeja Zembatego

Pożegnanie Profesora odbędzie się w piątek 16 grudnia 2022 r. o godz. 11:00

w domu pogrzebowym Exitus w Otwocku, ul. Batorego 44 A.

data publikacji: 2022.12.15