Aktywni do szpiku kości!

Studenci naszej Uczelni w ramach akcji Helpers Generation dokładają wszelkich starań aby poszerzyć bazę potencjalnych dawców komórek macierzystych szpiku kostnego i uratować komuś życie!  W tym celu ruszają z wyzwaniem propagującym aktywność fizyczną i rejestrację w fundacji DKMS - #szpikkrewawfchallenge. Ty też możesz wziąć udział i zapisać się do bazy potencjalnych dawców komórek macierzystych szpiku kostnego.

Napisz do nas lub zamów pakiet do domu za darmo.
Poza zapisaniem się do bazy możesz także podjąć wyzwanie i pomóc nam propagować aktywność fizyczną i ideę dawstwa szpiku. Po więcej informacji zapraszamy tutaj

Co to jest DKMS?
Fundacja DKMS zajmuje się szukaniem potencjalnych dawców komórek macierzystych szpiku kostnego. W przypadku około 200 chorób (w tym nowotworów krwi) są one JEDYNYM lekarstwem, które ratuje przed śmiercią.
Dlaczego warto?
Niestety wciąż co piąta osoba nie znajduje pasującego dawcy i po prostu umiera… Dzieci, dorośli, mężowie, żony, bracia, córki, babcie, przyjaciele. Nie pozwólmy na to! W bazie DKMS zarejestrowanych jest 1,7 mln osób gotowych stać się czyimś superbohaterem - dać komuś drugie życie. Dołącz do nich bo może właśnie teraz ktoś bardzo chory siedzi słaby w izolatce i liczy, że zdecydujesz się podzielić płynącym w Twoich żyłach lekarstwem.
Jak mogę się zarejestrować?
Aby się zarejestrować wystarczy wypełnić formularz i pobrać ślinę z wewnętrznych stron policzków specjalnymi patyczkami (we wszystkim Ci pomożemy). Trwa to parę minut i nie wiąże się z żadnym dyskomfortem.  Dzięki temu jesteś wpisany do bazy i gdy Twój “bliźniak genetyczny” zachoruje będziesz mógł uratować mu życie.

data publikacji: 2021.04.16