III Forum Praktyków - Pediatria

III  Forum Praktyków – Pediatria „Techniki manualne w fizjoterapii dzieci i młodzieży” było kontynuacją dwóch poprzednich edycji:

-  I Forum -  „Wczesna diagnostyka zaburzeń rozwojowych” - w 2017 r.

- II Forum -  „Dziecko z niepełnosprawnością intelektualną” - w 2018 r.

W trakcie Forum wykłady poprowadzili wybitni eksperci, praktycy, fizjoterapeuci – osteopaci, stosujący w swojej praktyce techniki manualne łączące holistyczne podejście do usprawniania dziecka z zakresu technik powięziowych, specyficznych technik mięśniowych i ortodoncji. Konferencję zakończyły warsztaty, podczas których eksperci  podzielili się swoimi doświadczeniami dotyczącym możliwości postępowania fizjoterapeutycznego u dzieci. Była to doskonała okazją, by w grupie specjalistów przeanalizować  niektóre z wyzwań jakie stawia sobie współczesny praktyk – fizjoterapeuta z zakresu szeroko rozumianej ortopedii dziecięcej  i zaburzeń w funkcjonowaniu narządu ruchu.

W imieniu Organizatorów i Komitetu Naukowego Konferencji zapraszamy na IV Forum o temacie: „Diagnostyka i fizjoterapia w zaburzeniach stawu skroniowo-żuchwowego u dzieci i młodzieży”, które odbędzie się 20 listopada 2020 r.

Fot. Piotr Skiba

data publikacji: 2019.11.28