XVIII Warsztaty Antropologiczne im. Profesora Janusza Charzewskiego za nami

W piątek 3 grudnia br.  odbyła się kolejna XVIII już edycja cyklicznej konferencji naukowej - Warsztaty Antropologiczne im. Profesora Janusza Charzewskiego. Tematem przewodnim konferencji była „Antropologia w obliczu starzejącego się społeczeństwa - biologiczne przejawy procesów starzenia się”. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną pierwszy raz w historii Warsztatów wydarzenie odbyło się w formule online. Honorowy patronat nad Konferencją objął JM Rektor Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie prof. dr hab. Bartosz Molik. Organizatorami tegorocznych WA była Katedra Biologii Człowieka Wydziału Wychowania Fizycznego AWF Warszawa oraz Komitet Biologii Organizmalnej Polskiej Akademii Nauk.

Z ramienia Uczelni XVIII Warsztaty Antropologiczne otworzył Prorektor ds. Nauki dr hab. Paweł Tomaszewski prof. AWF razem z Prodziekan ds. Nauki dr hab. Moniką Łopuszańską–Dawid prof. AWF (Kierownik Katedry Biologii Człowieka, Wydział Wychowania Fizycznego) oraz z prof. dr hab. n. biol. Jadwigą Charzewską z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH w Warszawie

W wydarzeniu online uczestniczyło 78 osób z kilkudziesięciu ośrodków naukowych i badawczych z całej Polski, wśród nich specjaliści z wielu dziedzin naukowych, m. in. antropologii, biologii człowieka, nauk o kulturze fizycznej, nauk o zdrowiu, zdrowia publicznego oraz medycyny, a także doktoranci oraz studenci studiów pierwszego i drugiego stopnia. Mini-wykłady plenarne o tematyce związanej z biologicznymi przejawami procesów starzenia się wygłosiło siedmiu zaproszonych ekspertów reprezentujących różne dyscypliny naukowe i prezentujących często odmienne punkty widzenia w odniesieniu do przewodniego tematu konferencji. Dużym zainteresowaniem cieszyła się tematyka dotycząca sportowców w kategorii Masters.

„Fotorelacja”

data publikacji: 2021.12.08