X Sympozjum Biomechaniki Sportu i Rehabilitacji za nami

W dniach 5-6 grudnia 2019 roku w murach naszej Uczelni odbyło się Jubileuszowe Sympozjum Biomechaniki Sportu i Rehabilitacji. To organizowane co dwa lata wydarzenie jest naukowym źródłem upowszechniania i wskazywania roli biomechaniki w nauce, w praktyce sportowej i rehabilitacyjnej oraz źródłem poszukiwania nowych rozwiązań dla analizy i optymalizacji techniki ruchu, obciążeń biernego i czynnego układu ruchu oraz metod diagnozy i oceny mechaniki ciała ludzkiego. Cykliczność tego wydarzenia pełni również rolę w integracji polskiego środowiska naukowców zajmujących się możliwościami funkcjonowania organizmu jak również teoretyków sportu i fizjoterapeutów.

W tym roku było to Jubileuszowe X spotkanie, na którym gościem honorowym była Pani Profesor Kornelia Kulig, Director, Musculoskeletal Biomechanics Research Laboratory, University of Southern California w Los Angeles.

Odbyły się 4 sesje plenarne, podczas których wygłoszono 6 wykładów głównych i 12 prezentacji krótkich oraz przedstawiono 19 referatów w formie posteru. Ponadto odbyły się warsztaty naukowe dotyczące wykorzystania tensomiografii w sporcie.

W Sympozjum uczestniczyło 80 osób z całej Polski.

Serdecznie dziękujemy Panu Prof. dr. hab. Czesławowi Urbanikowi, Przewodniczącemu Komitetu Naukowo-Organizacyjnego i całemu Komitetowi Organizacyjnemu za wieloletnią pracę.

Zapraszamy do fotogalerii oraz do zapoznania się z książką streszczeń.

Patronat Honorowy

Rektor AWF Warszawa prof. nzw. dr hab. Andrzej Mastalerz