Sukcesy trenerskie pracownika AWF Warszawa

W XLVI Mistrzostwach Polski Seniorów w Podnoszeniu Ciężarów Osób Niepełnosprawnych (5-7.04.2019, Bydgoszcz) podopieczni dr. Rafała Tabęckiego, pracownika Zakładu Gimnastyki, Sportów Walki i Podnoszenia Ciężarów, zdobyli 4 medale (3 srebrne i 1 brązowy). Zawody są jedną z największych imprez ciężarowych w kraju, a dla sztangistów przepustką do kadry narodowej.

Zawodnicy na co dzień trenują w siłowni AWF Warszawa, gdzie studenci Wydziału Wychowania Fizycznego kształcą się na specjalizacji instruktorskiej i trenerskiej z kulturystyki, podnoszenia ciężarów i trójboju siłowego.

Praca trenerska z zawodnikami niepełnosprawnymi ma również wydźwięk naukowy, czego owocem jest wydana w 2018 roku monografia „Efektywność autorskiego programu treningu siłowego w usprawnianiu osób z uszkodzeniem rdzenia kręgowego w odcinku szyjnym” napisana pod kierunkiem prof. Marka Kruszewskiego, kierownika Zakładu Gimnastyki, Sportów Walki i Podnoszenia Ciężarów z Katedry Sportu.

Zawodnikom i Trenerowi gratulujemy oraz życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

Fot. Łukasz Stefaniak

data publikacji: 2019.04.26