Obóz zimowy dla studentów kierunku Sport 2019

Obóz studentów AWF Warszawa kierunku Sport dobiegł końca. Studenci przez dziesięć dni uczyli się i doskonalili technikę jazdy na nartach biegowych, zjazdowych i snowboardzie.

Warunki były wyśmienite, śniegu w Szklarskiej Porębie jest tak dużo, że swobodnie można by było podzielić się nim z całą stolicą.

Podczas obozu narciarze biegowi wystartowali w Sztafetowym Biegu Piastów. Impreza ta cieszy się dużym zainteresowaniem wśród zawodowych biegaczy jak i amatorskich drużyn. Studenci, którzy wybrali narciarstwo biegowe na obozie zimowym w większości dopiero poznawali tajniki tej wspaniałej dyscypliny sportu. Szybkie postępy w nauce, ogromne zaangażowanie i chęć pracy na rzecz drużyny spowodowały, że 9 osób wystartowało w zawodach.

Najlepsze wyniki, zajmując w swoich kategoriach V msc., osiągnęli: Jan Puzyna (sztafeta mieszana) oraz Paulina Szczecińska, Martyna Wardzińska i Roksana Jakubowska (sztafeta damska). Na XI msc. uplasowała się drużyna, w składzie której biegł Artur Kostanowicz (sztafeta mieszana). Po emocjonującej walce w najmocniej obsadzonych sztafetach męskich studenci: Dzmitry Kharko, Szymon Kołosowski, Filip Kowalczyk, Wojciech Konieczny zajęli XIII msc.; więcej wyników znajduje się pod linkiem: https://wyniki.datasport.pl/results2761/

Ogromne podziękowania należą się niezawodnym wolontariuszom: Miłoszowi Besser, Katarzynie Kończak, Oliwii Korczak, Grzegorzowi Pawlakowi, Aleksandrze Sowie i Joannie Wrońskiej. Pełen profesjonalizm – brawo.

Do zobaczenia na śnieżnych trasach.

Katarzyna Witek

Katedra Sportu, Zakład Sportów Wodnych i Zimowych

Zapraszamy na fotorelację, fot. Krzysztof Gulbinowicz, Katarzyna Witek, Zuzanna Rodzoś.

data publikacji: 2019.02.07