Mamy złoto i srebro AMP w Pływaniu 2019

Studentki wychowania fizycznego AWF Warszawa zdobyły złoto i srebro podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Pływaniu, które odbyły w Lublinie w dn. 4-7 kwietnia 2019 r. Po złoty medal popłynęła sztafeta 4×50 metrów stylem dowolnym w składzie: Karolina Żarnowska, Adrianna Mendyk, Martyna Wardzińska i Kalina Gralewska. Do Kaliny Gralewskiej należy również srebrny medal, który wywalczyła indywidualnie na dystansie 100 metrów stylem dowolnym.

Medale najlepszym zawodniczkom i zawodnikom wręczała m.in. Otylia Jędrzejczak, ikona polskiego pływania. – Jako wykładowca Akademii Wychowania Fizycznego z przyjemnością obserwowałam zmagania na AMP. Rywalizacja akademicka jest bardzo ważna. To jest coś, co u nas z roku na rok jest coraz bardziej doceniane … – mówiła, wielokrotna medalistka olimpijska, absolwentka AWF Warszawa, aktualnie prowadząca zajęcia ze studentami jako pracownik naszej Alma Mater (Katedra Sportu, Zakład Teorii, Pływania i Ratownictwa Wodnego).

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Fot. Rafał Oleksiewicz

Bogate materiały filmowe i fotograficzne są dostępne na stronie wydarzenia na FB.

data publikacji: 2019.04.08