Letnie obozy dla studentów wychowania fizycznego

Z początkiem sierpnia dobiegły końca obozy kierunku wychowania fizycznego. Jako pierwsi tajniki sportów wodnych i gier terenowych poznawali studenci studiów zaocznych, następnie odbyły się dwa obozy dla studentów studiów stacjonarnych.  Uczestnicy, pod czujnym okiem prowadzących, zdobyli niezbędne umiejętności do prowadzenia zajęć z pływania i ratownictwa na wodach otwartych, kajakarstwa, żeglarstwa jachtowego i żeglarstwa deskowego, poznali również metody czytania lasu i mieli okazję rywalizować w biegu na orientację.

W połowie obozu studenci wybierali zajęcia fakultatywne.
Fakultet z Pływania i Ratownictwa to szkolenie dla młodych ratowników. Przyszli ratownicy mają obowiązek startu w maratonie pływackim. Maraton to wielkie wydarzenie każdego obozu. Startują w nim wszyscy chętni, a grupa z fakultetów z kajakarstwa jest odpowiedzialna za asekuracje. Pozostali kibicują z lądu lub z wody. W tym roku przeprowadzone zostały dwa maratony, których dystans oscylował między 2,4 km a 2,8 km, w zależności od toru płynięcia zawodnika.

Najlepsi studenci z pierwszego obozu WF

Kobiety:

1. Adrianna Mendyk      00:41:33

2. Maria Majkusiak         00:50:38

3. Aleksandra Chmiel     00:57:21

Mężczyźni:

1. Karol Kalisiak               00:48:14

2. Kamil Górecki               00:48:30

3. Jan Gudanowicz          00:51:50

Najlepsi studenci drugiego obozu WF

Kobiety:

1. Aleksandra Stachowicz            00:50:15

2. Zuzanna Kmieć                        00:55:19

3. Sonia Rybaniec                        00:56:08

Mężczyźni:

1. Michał Durajczyk                      00:33:00

2. Dominik Ciężkowski                 00:34:28

3. Bartosz Grzywiński                   00:50:56

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zaznaczamy, że wszyscy którzy ukończyli rywalizację są zwycięzcami! To właśnie Oni w szczególności, Ci którzy płynęli ponad 1,5h, zasługują na największe brawa. Pokonali swoje słabości i mimo przeciwności dopłynęli do mety. Największe brawa od tłumu kibiców otrzymał ten, który po dramatycznej walce z własnym ciałem po ponad 1,5h dopłynął do drabinek i z uśmiechem przez łzy wszedł na pomost o własnych siłach. Brawo! Postawa godna podziwu.

Na fakultetach z żeglarstwa deskowego (windsurfing) studenci pływają po Jeziorze Kisajno ucząc się między innymi startu w kursie półwiatr, ostrzenia i odpadania oraz halsowania i pływania z wiatrem. Fakultety z żeglarstwa jachtowego to pływanie na omegach, na których jednym z wielu zadań jest nauka zwrotów z wiatrem i na wiatr, stawania w dryfie i węzłów żeglarskich. Dla chętnych uczestników tego fakultetu organizowane jest dodatkowe szkolenie, po którym studenci otrzymują certyfikat SITZ HALS.
Studenci, którzy wybiorą fakultety z kajakarstwa uczą się organizacji wycieczek i pływają po jeziorach: Kisajno, Tajty, Niegocin, Dejguny oraz poznają sportowe odmiany kajakarstwa: kajak polo, kajakarstwo płaskie i slalomowe.

Fotorelacja

data publikacji: 2018.08.09