AWF Warszawa gospodarzem międzynarodowej konferencji naukowej

W dniach 26 – 27 sierpnia br. Katedra Nauk Humanistycznych Wydziału Wychowania Fizycznego AWF Warszawa była gospodarzem międzynarodowej konferencji naukowej zatytułowanej „Beyond the Failing. The non-existent history of international sport and its real impact on sport and non-sports world”. Konferencja została zorganizowana we współpracy z międzynarodową grupą badawczą RERIS oraz Uniwersytetem w Lozannie i przeprowadzona w formie online. Przewodniczącym komitetu organizacyjnego konferencji z ramienia AWF Warszawa był dr Kamil Potrzuski. W czasie konferencji wygłoszono kilkanaście referatów podejmujących humanistyczno – społeczną refleksję o sporcie zarówno współczesnym, jak i analizowanym z perspektywy historycznej. Przygotowali je uznani badacze nauk społecznych o sporcie z krajów takich jak Australia, Wielka Brytania, Szwajcaria, Niemcy, Francja, Hiszpania, Izrael, Ukraina i Polska. Mamy nadzieję, iż plon konferencji przyczyni się do otwarcia nowych ścieżek badawczych w historii sportu.

data publikacji: 2022.09.02