Warsztaty - komunikacja międzykulturowa

W dniu 12.12.2016 z inicjatywy Zespołu ds. Kontaktów Zagranicznych odbyły się w AWF Warszawa warsztaty: „Komunikacja międzykulturowa i internacjonalizacja na uczelni wyższej"  prowadzone przez panią Joannę Domagała - eksperta Instytutu Rozwoju Szkolnictwa Wyższego. Warsztaty przeznaczone były dla pracowników  administracji obsługujących w różnych komórkach naszej Uczelni studentów zagranicznych oraz dla koordynatorów Programu Erasmus+

Pani Joanna Domagała przygotowała bardzo interesującą, obszerną prezentację, wyjaśniając na wielu przykładach różnice w kulturze różnych narodów, istotne z puntu widzenia jakości obsługi studentów-obcokrajowców. Znakomicie aktywizowała też uczestników warsztatów,  przeprowadzając różnorakie ćwiczenia w grupach o zmiennym składzie, utrwalając zasady i reguły komunikacji międzykulturowej przedstawione w prezentacji. Lekki i swobodny, a zarazem merytoryczny sposób prowadzenia zajęć,  pozwolił również uczestnikom lepiej poznać się między sobą i wymienić spostrzeżenia co do uwarunkowań procesu internacjonalizacji w AWF oraz sposobów jego udoskonalenia. Warsztaty uświadomiły biorącym udział, jak wiele zależy od nich samych, aby student-obcokrajowiec dobrze poczuł się u nas oraz chciał i mógł stać się ambasadorem Polski i Uczelni  w swoim kraju i środowisku.

Wszyscy uczestnicy wyszli z zajęć z poczuciem bardzo dobrze, produktywnie i twórczo wykorzystanego czasu, a także wolą odbywania cyklicznie podobnych szkoleń.

data publikacji: 2016.12.22